Pesti Srácok

Csak, hogy világos legyen: az Európai Bizottság szerint a migráció az európai identitás meghatározó eleme

null

A migráció hozzájárult a mai Európai Unió formálásához, az európai identitás meghatározó része, amelyben különböző kultúrák, nyelvek és tehetségek találkoznak – jelentette ki az Európai Bizottság pénteken, a migránsok december 18-án esedékes nemzetközi napja alkalmából kiadott közleményében.

A brüsszeli testület hangsúlyozta: a migráció és a mobilitás terjeszti a tudást, hozzájárul a növekedéshez, az innovációhoz és a társadalmi dinamizmushoz.

– fogalmaztak. Kijelentették: a tehetségekért folyó globális versenyben az EU-nak migrációra van szüksége a növekvő képzettségi hiány kezelésére.

PestiSracok facebook image

– emlékeztettek. A közlemény szerint tavaly több mint 8 millió nem uniós állampolgárt foglalkoztattak az EU munkaerőpiacán, közülük sokan alapvető munkát végeznek.

– fogalmazott közleményében az Európai Bizottság. Hozzátette: a migránsok által a származási országukba küldött hazautalások több mint háromszorosát teszik ki a fejlődő országoknak nyújtott hivatalos fejlesztési segély mennyiségének.

– olvasható a közleményben. A kommüniké leszögezi: az Európai Unió felelőssége, hogy gondoskodjék a migránsok méltóságának és emberi jogainak védelméről. Ezzel kapcsolatban a dokumentum megjegyzi, hogy az EU új migrációs és menekültügyi paktuma átfogó, kiegyensúlyozott és fenntartható megközelítést alkalmaz a migráció kezelésében. Elismeri a legális migráció kulcsfontosságú szerepét az európai társadalomban és a gazdaság területén, és hangsúlyozza, hogy az EU felszámolni kívánja az olyan illegális és veszélyes utazásokat, amelyek során az emberek az életüket kockáztatják.

– zárta közleményét az Európai Bizottság.

Fotó: MTI/EPA/Domenic Aquilina

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.