Pesti Srácok

Felfüggesztett fogházbüntetést kaptak a kórházban őrjöngő irániak

Felfüggesztett fogházbüntetést kaptak a kórházban őrjöngő irániak

Tavaly márciusban, a koronavírus fertőzés gyanúja miatt járványügyi zárlat alá helyezett két külföldi férfi a kórházban kiabált és erőszakosan viselkedett, az erkélyajtót rángatták, a kórterem ajtaját rugdosták. Az ügyészség indítványára a bíróság tárgyalás mellőzésével, büntetővégzéssel hozott érdemi döntést.

A PestiSrácok.hu-nak megküldött közleményből kiderült, a vádirat szerint az illetékes hivatal koronavírus fertőzés gyanúja miatt járványügyi zárlat alá helyezett több iráni állampolgárt, akik 2020. március 7-én egy budapesti kórházban kerültek elhelyezésre.

A vádlottak - egy 24 éves és egy 23 éves iráni férfi - a délutáni órákban érkeztek a kórházba, az egészségügyi alkalmazottak ekkor elhelyezték őket egy kórteremben. Amikor a vádlottak megtudták, hogy a kórházat nem hagyhatják el, hangoskodva fejezték ki nemtetszésüket, a kórház dolgozóival nem működtek együtt.

A vádlottak viselkedésének hatására a kórházban lévő más iráni férfiak is hangoskodni kezdtek, a vádlottakkal együtt egymás szobájába átjártak, egymás ágyába feküdtek, az ápolók, orvosok utasítását nem követték. A két vádlott a kórterem ablakán keresztül kimászott az erkélyre, és az egészségügyi személyzet tiltása ellenére, átmentek a többi kórterembe. A vádlottak ezután visszamásztak a kórtermükbe és mutatták egy egyik ápolónak, hogy nyissa ki az erkélyajtót. Az ápoló ezt nem tette meg, ezért az erkélyajtót mindketten rángatni kezdték, majd kiabálva a kórterem ajtaját rugdosták.

PestiSracok facebook image

A vádlottak egészségügyi intézményben elkövetett erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy a kórház dolgozóiban, valamint más betegekben megbotránkozást, riadalmat keltsen. A Budapesti IX. Kerületi Ügyészség a két külföldi férfival szemben garázdaság vétsége miatt nyújtott be vádiratot a Pesti Központi Kerületi Bíróságra, és arra tett indítványt, hogy a bíróság velük szemben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzéssel felfüggesztett fogházbüntetést szabjon ki. Az ügyészség indítványa alapján a Pesti Központi Kerületi Bíróság - tárgyalás mellőzésével - a terheltekkel szemben 5 hónap fogházbüntetést szabott ki, amelynek végrehajtását 1 év próbaidőre felfüggesztette. A kerületi ügyészség nem kérte tárgyalás tartását.

Forrás: Ügyészség

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.