Pesti Srácok

Tiborcz István fizethette ki a koronavírusban elhunyt mentős családjának hitelét

null

Nemrég koronavírusban halt meg egy háromgyerekes mórahalmi mentős, Hatvani Balázs. A mentőautó-sofőrként dolgozó férfi családjának gyűjtést is szerveztek, határon innen és túl hárommilió forint gyűlt össze. A Rádió 1 műsorában is elmesélt sztori hallatán egy nevét elhallgatását kérő üzletember a gyászoló család egész hitelállományát magára vállalta.

Gera Zsolt, a Mórahalmi Mentőállomás vezetője Facebook-oldalán emlékezett meg elhunyt kollégájáról, és egyben adománygyűjtésre buzdította ismerőseit, hogy a bajban lévő feleségnek és gyerekeknek segíteni tudjanak. A kezdeményezés országos méretűvé duzzadt és sok segítő szándékú embert sarkallt cselekvésre. Gera Zsolt hétfőn délután tette közzé közösségi oldalán, hogy egy neve elhallgatását kérő üzletember is jelentkezett, aki azt szerette volna, ha az összegyűlt adomány megmarad a családnak, ezért a hitel teljes összegét magára vállalta.

– írja a Mórahalmi Mentőállomás vezetője. Meg nem erősített információink szerint Tiborcz István az a vállalkozó, aki amint meghallotta a szívbemarkoló történetet, azonnal lépett.

PestiSracok facebook image

Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.