Pesti Srácok

Tízezer hátrányos helyzetű gyermeket támogat az Útravaló ösztöndíjprogram

Tízezer hátrányos helyzetű gyermeket támogat az Útravaló ösztöndíjprogram

Csaknem tízezer hátrányos helyzetű gyermek nyert támogatást az Útravaló ösztöndíjprogramban, amelynek a keretösszege idén több mint 150 millió forinttal, 1,75 milliárd forintra emelkedett – hangsúlyozta közleményében a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság (TEF). A TEF pályázatainak csaknem nyolcvan százaléka volt eredményes, a legtöbb sikeres pályázat Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből érkezett.

A TEF közleménye Sztojka Attila roma kapcsolatokért felelős kormánybiztost idézte, aki kiemelte: az ösztöndíjrendszer iránti érdeklődés bizonyítja, hogy a fiataloknak komoly igényük van a tudásra, ezért minden segítséget meg kell adni nekik ahhoz, hogy piacképes, érdeklődésükhöz illeszkedő iskolát és szakmát választhassanak. A TEF pályázatának célja – folytatták –, hogy segítse a nehéz körülmények között élő, hátrányos helyzetű tehetséges tanulókat és esélyt biztosítson nekik arra, hogy bekerülhessenek a középiskolába, azt sikeresen elvégezhessék, szakmához jussanak, illetve sikeresen felvételizzenek a felsőoktatási intézményekbe. A programban a tanulók hetedik osztályos koruktól felsőoktatásba kerülésükig mentori segítséget és ösztöndíjat kapnak, korosztálytól és tanulmányai átlagtól függően akár havi húszezer forintot. A mentorok minden esetben havi tizenegyezer forintot kapnak – részletezte közleményében a főigazgatóság. Hozzátették: a pályázatok csaknem nyolcvan százaléka volt eredményes, a legtöbb sikeres pályázat pedig Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből érkezett.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Balázs Attila

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!