Pesti Srácok

Dömötör Csaba: ha a baloldalt egy dekányit is érdekelnék a megélhetési kérdések, akkor támogatnák a kormány intézkedéseit

Dömötör Csaba: ha a baloldalt egy dekányit is érdekelnék a megélhetési kérdések, akkor támogatnák a kormány intézkedéseit

A fanyalgó cinizmustól az intézkedéseket keveslő számonkérésekig terjednek az ellenzéki reakciók azután, hogy a kormányfő árstopot jelentett be pár kiemelt élelmiszer esetében – írta Dömötör Csaba országgyűlési képviselő csütörtöki Facebook-bejegyzésében.

Dömötör Csaba szerint fontos kiemelni, hogy milyen intézkedéseket hozott a kormány a családok támogatása érdekében:

  • Hitelmoratórium: ez június 30-ig érvényes egyes társadalmi csoportok számára, például a gyermeket várók és nevelők, nyugdíjasok, közfoglalkoztatottak.
  • Kamatstop: a jelzáloghitelek kamatai nem lehetnek magasabbak az október végi szintnél, ez átlagosan havi tizenegyezer forintos támogatás.
  • Rezsicsökkentés a vállalkozóknak is: a kisvállalkozók is beléphetnek az úgynevezett egyetemes szolgáltatói körbe, ez olyan cégekre vonatkozik, amelyek legfeljebb tíz dolgozót foglalkoztatnak és bevételük négymilliárd alatti.
  • A benzinár befagyasztása: ezt a döntést a parlament is megerősítette, három hónapra négyszáznyolcvan forint a benzin és a gázolaj árának felső határa.
  • Rugalmasabb szabályok a SZÉP-kártyák felhasználásánál: május végéig hideg élelmiszert is lehet venni a kártyákkal, ez az alszámlák közötti átjárhatóság miatt gyakorlatilag minden alszámlára vonatkozik.
  • És ha ez nem lenne elég, akkor tovább csökkennek az adók: megszűnik a szakképzési hozzájárulás, 2,5 százalékponttal csökken a szocho mértéke; a munkaadói adók összességében tizenhétről tizenhárom százalékra csökkennek, ez az eddigi legnagyobb ilyen jellegű adócsökkentés.
  • A több százezer forintos családi adóvisszatérítés és a huszonöt év alatti adómentesség önmagában is vaskos tételt jelent.

PestiSracok facebook image

tette hozzá Dömötör Csaba.

Forrás/Fotó: Dömötör Csaba Facebook-oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!