Pesti Srácok

Már több mint huszonhétezer család igényelte a falusi csok-ot

Már több mint huszonhétezer család igényelte a falusi csok-ot

Továbbra is töretlen a falusi családi otthonteremtési kedvezmény (csok) népszerűsége: a 2019-ben bevezetett támogatást mára több mint 27 ezer család igényelte használt lakás és ház vásárlására, vagy megvásárolt ingatlan felújítására, korszerűsítésére, kibővítésére – közölte Zsigó Róbert, a családokért felelős parlamenti államtitkár csütörtökön, a kormany.hu oldalon.

Zsigó Róbert azt írta, tizenkét éve a nemzeti kormány családbarát fordulatával elindult minden idők legnagyobb otthonteremtési programja.

– fogalmazott az államtitkár.

PestiSracok facebook image

– emelte ki Zsigó Róbert. Az államtitkár hangsúlyozta: a falusi csok révén majdnem 149 milliárd forint támogatást igényeltek a kistelepüléseken élő családok.

– fejtette ki.

– tette hozzá, azzal együtt, hogy a falusi csok-hoz kapcsolódó kamattámogatott kölcsönt az összes falusi csok igénylés negyedében (26 százalék) igényelték a családok, összesen 53 milliárd forint összegben. Zsigó Róbert emlékeztetett arra, hogy a kormány döntésével tavaly milliókat érő, fontos kedvezmények is társultak a csok, így a falusi csok felvételéhez is; ilyen például az illetékmentesség, vagy új lakás vásárlása, generálkivitelezővel való megépítése esetén az áfa-mentesség, ami már egy gyermek esetén is több millió forinttal növeli az elérhető kedvezményeket. Az államtitkár hangsúlyozta: amíg korábban a baloldal a szorítás politikáját képviselte, a Fidesz–KDNP még a járványhelyzetben sem szűkítette, hanem bővítette a családtámogatásokat. Hozzátette, hogy a nemzetközi szinten egyedülálló és mintaként szolgáló otthonteremtési támogatások sikere a magyar családokkal való szövetség kézzelfogható eredménye.

– fogalmazott Zsigó Róbert.

Forrás: MTI ; Fotó: katolikus.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!