Pesti Srácok

Márki-Zay eszmefuttatása szerint Karácsony következne Bangóné után

Márki-Zay eszmefuttatása szerint Karácsony következne Bangóné után

Márki-Zay Péter eszmefuttatása szerint Bangóné Borbély Ildikó diplomabotránya után Karácsony Gergelynek is le kellene vonni a megfelelő konklúziót. Mint ismert, a szocialista politikusnő azzal tévesztette meg a nyilvánosságot, hogy a Budapesti Gazdasági Főiskolára járt, Karácsony Gergely viszont úgy töltött be egyetemi pozíciót, hogy nem rendelkezik az ahhoz szükséges nyelvvizsgával. Bangónét kizárta soraiból az MSZP, de vajon mit tesz a főpolgármester? Szokás szerint semmit...

– fogalmaz a baloldal miniszterelnök-jelöltje közösségi oldalán. Amiről viszont láthatóan elfeledkezett, hogy Bangóné Borbély Ildikó eddigi ismereteink szerint inkább csak presztízsokokból hantázott a végzettségéről, Karácsony Gergely regnáló főpolgármester azonban tudatosan, a nyelvismereti kritériumok gátlástalan áthágásával lehetett egyetemi oktató a Corvinuson.

PestiSracok facebook image

– teszi hozzá Márki-Zay. Vagyis miközben a szoci képviselő asszony, aki vélhetően a baloldali belharcok eredményeként repült a jól fizető országgyűlési képviselőség várományosainak sorából, látványosan elviszi a balhét, Márki-Zay már elégedetten hátra is dől. Az a tény pedig láthatóan legkevésbé sem zavarja, hogy a nemzet fővárosát egy olyan politikai kalandor vezeti, aki életének azon szakaszában, amikor a szocialista-liberális kormányok koalíciós ügyeit menedzselő államtitkárságának tanácsadójaként dolgozott, akkor egyetemi pozíciót bindzsizhetett össze magának anélkül, hogy egy kukkot beszélt volna angolul (vagy ahogyan maga fogalmazott: hiperpasszív nyelvtudással).

Forrás: Márki-Zay Péter Facebook-oldala; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!