Pesti Srácok

Márki-Zay nélkül kezdtek listaállításba az ellenzéki pártok

Márki-Zay nélkül kezdtek listaállításba az ellenzéki pártok

Bár a végleges listával még nem készültek el, az ellenzéki pártok nyilvánosságra hozták, kik állnak közös listájuk élén. Bár Márki-Zay Péter hivatalosan az ellenzék első embere, a tények nem ezt igazolják: sajtóértesülések szerint ugyanis a hódmezővásárhelyi polgármester nélkül döntöttek a listavezetők személyéről.

Az ellenzék Márki-Zay Péter nélkül, de az ő tudtával, pártelnöki szinten egyeztetett a vitás kérdésekről – írja a Telex. A portál szerint a pártvezetők belementek, hogy kifejezett kampányügyekben, annak napi, operatív kérdéseivel kapcsolatos döntésekben Márki-Zay Péter és csapata döntsön akkor, ha nincs egység. A vitatott programpontoknál is a legtöbb esetben a miniszterelnök-jelölt szempontjai érvényesültek, Márki-Zay harminchárom módosítóját fogadták el, és nagyjából összeállt az ellenzéki csomag. A közös lista még nem dőlt el teljesen, de abban egyetértenek, hogy az első öt helyen az előválasztás miniszterelnök-jelöltjei szerepeljenek, hatodik helyen az MSZP-s Tóth Bertalan, a hetediken pedig az LMP-s Ungár Péter következik majd:

  1. Márki Zay Péter (listavezető-miniszterelnök-jelölt)
  2. Dobrev Klára, DK
  3. Karácsony Gergely, Párbeszéd
  4. Jakab Péter, Jobbik
  5. Fekete-Győr András, Momentum
  6. Tóth Bertalan
  7. Ungár Péter

Mint írták, a listát és a programot január végéig szeretné véglegesíteni az ellenzék, addigra álláspontjuk szerint összegyűjtik a népszavazáshoz szükséges kétszázezer támogató aláírást is. A portál szerint ezen felül az ellenzék hárommillió példányban kezdene terjeszteni egy kampányújságot, és ezer óriásplakáton is meg fog jelenni az egyesült ellenzéki arculat.

PestiSracok facebook image

Forrás: Telex; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!