Pesti Srácok

Politikai Hobbista – Márki-Zayhoz hasonlóan Jeszy is megkapta a saját szőke szájkosarát (Videó!)

Politikai Hobbista – Márki-Zayhoz hasonlóan Jeszy is megkapta a saját szőke szájkosarát (Videó!)

Révbe értek azok a várakozások, amelyek Jeszynek is szájkosarat követeltek a túlzott szabadszájúsága miatt. Ezentúl a Hobbista Péterfi Juditja, Szamosi Tímea dönti el, hogy milyen kérdésre válaszolhat. A többit meg majd az esti facebookos bejelentkezései során úgyis elmondja...

A srácok beszéltek arról is, hogy huszonegy éve nincs közöttünk Zámbó Jimmy, Csepel királya. Ennek apropóján egy válogatással készült a Hobbista csapata, hiszen Jimmy egy vátesz volt; minden dalában évtizedekkel előre megénekelt egy-egy mai ellenzéki politikust. Például Márki-Zayról is énekelt, akit közelebbről is megvizsgált a Hobbista elmegyógyászati konzíliuma. A szakértő csapat arra jutott, hogy a fickót egyfajta ellen-Orbánnak szánták, de mivel a saját percepcióikból indultak ki, ezért csak egy olyan bolondot sikerült találni, amilyennek ők Orbánt találják. Csak Márki-Zay nemcsak az Amerikai Népszava hasábjain rágja ki az intarziát a Karmelita kolostor falából és nemcsak az MSZP sms-kampányában utazik Grácba kezelésre, hanem a valóságban. Illetve ez a kettő nem stimmel, de ez annak köszönhető csak, hogy MZP nem miniszterelnök. A többi őrültsége, az autoriter hajlamai, a családon belüli erőszak, a kényszeres grimaszolás viszont stimmel.

Németországban az atomerőművek után a rendőrkutyákat vonják ki a forgalomból. Hogy miért, azért érdemes meghallgatni a Hobbista utolsó négy percét is az első félidőből. A második félidőben Kőrössy Koppány fejlesztéspolitikai szakértő tért vissza a Hobbistába, hogy ezúttal a városháza-eladás körüli balhé nyilvánvaló és kevésbé nyilvánvaló összefüggéseit egyaránt feltárja a nézőknek. A tanulságos beszélgetés során kiderült, hogy az üzletet már a Demszky-korszakban szerették volna nyélbe ütni, csak a gazdasági világválság közbeszólt. A mostani jutalékos rendszerben, bár a négymilliárd nagyon sok pénz, valójában alig több, mint egy százaléka az ingatlankomplexum teljes piaci értékének, így hát potom pénzért ügyeskedő, pitiáner csokitolvajok azok a politikusok, akik ezen ügyködnek. De kiderült az is, hogy a magyar utakon szaladgáló luxusautók igazából az a profit, ami nem került ki külföldre, hanem itthon maradt; és hogy a francia nagykövetségen Macronnal tárgyaló ellenzéki politikusok miért nem kaptak még egy ásványvizet sem.

A teljes adás itt megnézhető.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!