Pesti Srácok

A baloldali pártok szerint Orbán Viktor nem Magyarország valódi problémáiról beszélt

A baloldali pártok szerint Orbán Viktor nem Magyarország valódi problémáiról beszélt

A baloldali összefogás reagált a miniszterelnök évértékelő beszédére. A Gyurcsány-koalíció láthatólag továbbra is szövegértési problémákkal küszködik és közös közleményben adtak ki zavaros elemzést Orbán Viktor felszólalásáról. Mindez annak tükrében különösen érdekes, hogy míg büszkén gyűjtik a választási ajánlóíveket, a Fidesz már régen összeszedte a szükséges aláírásokat, így részükről komolyan vehetetlennek titulálni az évértékelőt enyhén szólva visszás.

Az MSZP az MTI-hez eljuttatott írásos összegzésében azt írta: Orbán Viktor a Fidesz kiváltságosainak beszélt.

– vélekednek. A szocialisták szerint, ha "Orbán Viktor nem félne, ha valóban lenne mire büszkélkednie 12 év kormányzás után, akkor kiállna vitázni Márki-Zay Péterrel", ahogyan az demokráciában választás előtt szokás. Az MSZP kommünikéjében úgy értékelt: "a kormányfő elhallgatta azt a tényt, hogy a Fidesz rárobbantotta a szegénységet az országra" és hogy "Magyarországon megélhetési válság van".

PestiSracok facebook image

– fűzték hozzá.

A Párbeszéd úgy fogalmazott: Orbán Viktor "a néptől hermetikusan elzárva, harmadosztályú standuposként hazudott az övéinek", miközben "az Egységben Magyarországért szövetség politikusai, aktivistái, szimpatizánsai az utcákon és a tereken folytattak valódi párbeszédet a magyar emberekkel". Úgy vélték, a miniszterelnök most sem beszélt Magyarország valódi problémáiról: a megélhetési válságról, az egészségügyi katasztrófákról, az oktatás kivégzéséről, "ahogyan nem ejtett egyetlen szót arról sem, hogy családja, kiváltságos haverjai a magyar emberektől ellopott pénzből, teljesítmény nélkül hizlalták luxusra magukat".

– írták. A DK közleményében azt írta: "Orbán Viktor ma évértékelő címén a fideszes kiváltságosok körében mondott beszédet".

– írták. A DK politikusai és aktivistái szombaton egész nap az utcán vannak: ajánlást gyűjtenek, kampányolnak, és meghallgatják az emberek problémáit, amelyekre – mint fogalmaztak – "a fideszes elit 12 éve süket és vak".

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!