Pesti Srácok

A Kreml szerint korai még Putyin–Biden-találkozóról beszélni

A Kreml szerint korai még Putyin–Biden-találkozóról beszélni

Bár több fórumon is megjelentek azok az értesülések, miszerint hamarosan újabb találkozóra kerül sor az orosz és az amerikai elnök között, Dmitrij Peszkov szerint korai még Vlagyimir Putyin és Joe Biden csúcstalálkozójáról beszélni, és bár a két elnök bármikor összehívhat telefonbeszélgetést vagy találkozót, de egyelőre nincs ilyen konkrét terv; a két ország külügyminiszteri szinten folytatja a támogatásokat.

A szóvivő arról is beszélt, hogy Putyin hamarosan felszólal az orosz biztonsági tanács rendkívüli ülésén. Peszkov azt követően nyilatkozott, hogy Emmanuel Macron francia elnök bejelentette: Putyin és Biden elvben megállapodott egy csúcstalálkozóról az ukrán válság miatt.

Az Egyesült Államok és szövetségesei napok óta arra figyelmeztetnek, hogy Oroszország bármikor lerohanhatja Ukrajnát, amit Moszkva visszautasít. A francia elnökség vasárnap este számolt be arról, hogy mind Biden, mind Putyin elfogadta egy csúcstalálkozó gondolatát, és közölte, hogy a tárgyalásokat ezután kiterjesztik az ukrán válságban érintett "összes félre", azzal a feltétellel, hogy Oroszország nem támadja meg szomszédját. A bejelentésre azt követően került sor, hogy Emmanuel Macron kétszer beszélt az orosz elnökkel és egyszer Bidennel.

Peszkov "abszolút hazugságnak" minősítette az amerikai média azon értesülését, amely szerint Oroszország listát állított össze azokról az ukránokról, akiket az invázió után elfogna vagy megölne. A szóvivő egyben "rendkívül szokatlannak" minősítette az amerikai nagykövetségnek az Oroszországban tartózkodó amerikaiakhoz szóló figyelmeztetését, hogy készüljenek fel az ország elhagyására szükség esetén. A nagykövetség vasárnapi biztonsági riasztásában médiaforrásokra hivatkozva azt írta, hogy terroristák bevásárlóközpontok, vasút- és metróállomások és más nyilvános helyek ellen fenyegetőztek támadásokkal a többi között Moszkvában, Szentpéterváron és az orosz–ukrán határhoz közeli területeken.

PestiSracok facebook image

Az orosz és az amerikai diplomácia vezetője, Szergej Lavrov és Antony Blinken csütörtökön találkozik. A Kreml szóvivője hétfőn újfent hangsúlyozta, hogy a helyzet továbbra is rendkívül feszült az ukrán keleti fronton, az ukrán erők és a Moszkva-barát szakadárok között.

– mondta Peszkov, és Ukrajnát okolta a helyzet romlásáért, azzal vádolva, hogy "népirtást" akar elkövetni az orosz ajkú lakosság ellen.

A Nyugat Moszkvát sejti a frontvonalon az elmúlt napokban kiéleződött harcok mögött, és attól tart, hogy Oroszország – amely százötvenezer katonát vonultatott fel Ukrajna határainál – ezt ürügyként használhatja fel arra, hogy átfogó támadást indítson. Moszkva tagadja, hogy Ukrajna megtámadását tervezi, de követeli, hogy a szomszédos ország soha ne csatlakozzon a NATO-hoz, valamint a szövetség kivonulását Kelet-Európából, amit a Nyugat elutasít.

Forrás: MTI; Fotó: Képernyőfelvétel

Ajánljuk még

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.

Kegyelemre várva: a Budaházy család és a terrorvád 14 éve

Exkluzív 2023 január 7.
A Hunnia-ügy tizenhét vádlottja közül hétnek adott kegyelmet a közelmúltban Novák Katalin köztársasági elnök. Tíznek nem, azaz esetükben a döntést elhalasztotta. Budaházy Györgynek, a 2006-os nemzeti ellenálás vezéralakjának az újév nem hozta el a szabadságot. A háromgyermekes gépészmérnök édesapa 2009 óta áll büntetőeljárás alatt, a legsúlyosabb terrorváddal olyan események miatt, amelyek a gyurcsányi rendőrterror idején történtek és amelyekben egyetlen ember haja szála sem görbült meg. Amikor Budaházyt először elvitték a rendőrök, a legkisebb lánya mindössze 3 éves volt. Három gyermek nőtt fel úgy, hogy az édesapa fontos helyzetekben, amikor szükség lett volna egy apára, nem lehetett mellettük. A PestiSrácok.hu exkluzív riportjában most ők, a családtagok mesélnek: Bernadett, a feleség, akinek össze kellett tartania a családot; Villő, akinek kisgyermek korában konkrétan nélkülöznie kellett az apát; Boglárka, az NB I-es röplabdázó, aki éveken át hiába nézett a lelátó felé, édesapja büszke tekintetét keresve; és Botond, aki a közös filmnézésekre, íjászatokra emlékezve merített erőt, amikor tizenévesen neki kellett lennie a férfinak a családban, az erőt tartani édesanyjában és húgaiban. A közgazdász feleség ma egy ügyvédi irodában dolgozik, a két nagyobb gyermek egyetemre jár, élsportoló, a legkisebb még gimnáziumba – minden nehézség ellenére olyan emberekké váltak, akikre édesapjuk büszke lehet.