Pesti Srácok

Karácsony Gergely még mindig a hiperpasszív szinten van: körülötte mindenki angolul beszélt, ő magyarul nyögdécselt (Videó)

Megint hazudott Karácsony Gergely a Facebook-oldalán. Abból, hogy a varsói és az isztambuli polgármesterekkel beszélgetett, annyi igaz, hogy személyesen ott volt a tolmácsnak használt külpolitikai tanácsadójának jelenlétében, aki egy hivatalos videó szerint végig szinkrontolmácsolt neki egy panelbeszélgetés során.

Karácsony megint hazudott: körülötte mindenki angolul beszélt, ő magyarul makogott – ezzel a címmel közölt cikket a bennfentes.net. A portál Budapest főpolgármesterének ma reggeli Facebook-posztjában közölt beszámolójára hívta fel a figyelmet. Karácsony Gergely arról posztolt, hogy a hétvégén Münchenben járt, ahol a biztonságpolitikai fórumon vett részt.

– írta bejegyzésében a főpolgármester.

PestiSracok facebook image

A bennfentes.net azonban talált egy videót a panelbeszélgetésről, amelyen Karácsony is felszólalt; ebből kiderül, hogy míg a török és a lengyel főváros vezetője angolul beszélt, addig Karácsony Gergely mondatait tanácsadója, Korányi Dávid fordította.

Mint ismert – és portálunk is beszámolt róla –, Karácsony Gergely angoltudása akkor került a közérdeklődés fókuszába, amikor kiderült: korábbi önéletrajzaiba beleírta, hogy rendelkezik középfokú angol nyelvvizsgával. Miután kiderült, hogy ez nem igaz, fény derült arra is, hogy így Karácsonyt a Corvinus Egyetem is jogszerűtlenül alkalmazta. A későbbi főpolgármester nem teljesítette a foglalkoztatásához szükséges feltételeket. A miniszterelnök-jelöltségtől később visszalépő politikus azzal magyarázta a papír hiányát, hogy "hiperpasszív" az angol nyelvtudása, és ígéretet tett arra, hogy meg fog tanulni angolul. Ezt alátámasztva nem sokkal a történtek után egy videón angolul olvasott fel egy szöveget, azonban úgy tűnik, a nyelvtanulásban itt megrekedt; nemzetközi eseményeken továbbra is tolmács segítségére szorul.

Forrás: Bennfentes.net ; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!