Pesti Srácok

Karácsony tévedésből harangozta be, hogy Budapest villamosok gyártásába kezd

Karácsony tévedésből harangozta be, hogy Budapest villamosok gyártásába kezd

A főpolgármester jó eséllyel tévedésből jelentette be egy nemzetközi konferencián, hogy Budapest villamosok gyártásába kezd – írja a Világgazdaság. A VG információi szerint a főváros és a BKV is értetlenül fogadta, hogy Karácsony Gergely a napokban bejelentette: Budapest villamosgyártásba kezd.

Karácsony Gergely február 19-én vett részt a müncheni biztonságpolitikai konferencia egyik panelbeszélgetésén. Ennek során tért ki arra, hogy a városvezetés mindig harcol a kormánnyal, és mindig kitalál valami újat, így most például a város elhatározta, hogy saját magának fog gyártani villamosokat. Arról nem beszélt, hogy egy gyártási kapacitás felépítését miből fedezné a Városháza. Mindenesetre azzal érvelt a döntés mellett, hogy a budapesti villamosok átlagéletkora 45 év.

– jegyezte meg. Tény, hogy az elmúlt időszak új járműbeszerzései ellenére a BKV villamosállománya zömmel, mintegy nyolcvan százalékban magas padlós, korszerűtlen járművekből áll, viszont ezek átlagéletkora távolról sem 45 év, hanem 35 – olvasható a Világgazdaság cikkében. Több, a városháza, illetve a BKV működésére rálátó forrás egyebek mellett e tévedés miatt is vélekedett úgy, hogy Karácsony Gergely bejelentése a villamosgyártásról valamiféle banális félreértésen alapszik, ugyanis döntéshozói szinten nem ismert olyan koncepció, amely önálló villamoskocsi-ellátásról szólna. A valóban 45 év körüli Tatra és TW6000/6100-as járműveket korszerűsítik. Erről a projektről frissen határozott a Fővárosi Közgyűlés. Karácsony Gergely a konferencia panelbeszélgetésén később sem pontosított, és mindvégig kitartott az új villamosok gyártása mellett. Egy másik gondolatmenetében úgy fogalmazott, hogy

PestiSracok facebook image

Forrás: VG; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!