Pesti Srácok

Majdnem duplájára nőtt a 4iG nyeresége tavaly

Majdnem duplájára nőtt a 4iG nyeresége tavaly

Tavaly 6,35 milliárd forint adózott eredménnyel zárt a 4iG Nyrt., ami csaknem 85 százalékos növekedés 2020-hoz képest – olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján hétfőn közzétett gyorsjelentésben, melyet a távirati iroda ismertetett.

A nem auditált beszámoló szerint a csaknem 93 milliárd forintos nettó árbevétel több mint 62 százalékos, a 7,24 milliárd forintos üzleti eredmény 72 százalékos bővülés éves összevetésben. Az egy részvényre jutó EBITDA (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) csaknem 117 százalékkal emelkedve 117 forintra nőtt, a 88,1 milliárd forintos piaci kapitalizáció 47,43 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.

– írták. Ezek finanszírozására rekordértékű kötvényt bocsátottak ki a Magyar Nemzeti Bank Növekedési kötvényprogramjában. A cég leányvállalatai már most jelentős mértékben járulnak hozzá a vállalati eredményekhez – fogalmaztak. A következő időszak legfontosabb céljai közül kiemelték a megszerzett cégek gyors integrációját, valamint a pozíciók erősítését az infokommunikációs piacon. A stratégiai területnek tekintett telekommunikációtól és távközléstől szintén a nagyobb árbevételt remélik, a Rheinmetall AG-vel kiépített együttműködés ugyancsak hozzájárulhat a növekedési stratégiájához. A német védelmi- és járműipari vállalat márciusban válhat a 4iG legnagyobb nemzetközi befektetőjévé, miután részvényvásárlással és tőkeemeléssel 25,1 százalékos tulajdonrészhez jut – tették hozzá. A 4iG Nyrt. a BÉT prémium kategóriás kibocsátója. Részvényei a hétfői záráskor 774 forinton zártak, árfolyamuk egy éven belül 588 és 1134 forint között változott.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI ; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!