Pesti Srácok

Megszólalt Soros: áprilisban Orbán megbuktatására készül a spekuláns

Soros György annyira nem foglalkozik a magyar országgyűlési választásokba történő beavatkozással, hogy nem állta meg Orbán Viktor bukását vizionálni az idén tavaszi országgyűlési választások alkalmával – számol be a spekuláns legújabb kijelentéséről a szeretlekmagyarorszag.hu.

A magyar származású milliárdos a Stanford Egyetem "Nehéz választások a világ demokráciái előtt" című rendezvényén tért ki az áprilisi magyar választások ügyére. Ez annak fényében különösen érdekes, hogy a spekuláns olyan témák közé emelte be a hazai választások kérdéskörét, mint a kínai gazdaság különböző jövőképei és döntési helyzetei vagy éppen a rövidesen kezdődő pekingi téli olimpiai játékok 1936-os németországi nyári játékokhoz hasonlítása (ez volt a náci Németország legnagyobb nemzetközi hatású propagandaeseménye).

Az április 3-i magyar választással kapcsolatban úgy fogalmaz, hogy "a magyar választók minden esély ellenére elküldhetnek a hatalomból egy autokrata vezetőt." Ezek az események pedig az orosz-ukrán feszültség végkimenetelével együtt jelentősen befolyásolják Európa sorsát. Soros a beszéd hátralévő több mint húsz percében többnyire Kína helyzetét elemezte és megosztotta közönségével, hogy szerinte miért inoghat meg a kínai társadalom bizalma a 2013 óta hivatalban lévő elnök irányába. Alig burkoltan igyekezett amellett érvelni, hogy a nyugati spekuláns tőke számára miért lenne sokkal előnyösebb, ha Hszi Csin-ping helyett olyan vezető kerülne hatalomba, aki „kevésbé elnyomó belföldön, miközben jóval békésebb a többi országgal”. Persze a kínai elnök megbuktatásának terve komikusnak hat annak az embernek a szájából, akinek eddig amerikai tőgymeleg pozíciójából sem sikerült megtörnie az Orbán Viktor munkájába és személyébe vetett szavazói bizalmat, azonban eddigi tevékenysége bőven indokolja, hogy a veszélyt ne bagatellizáljuk el...

A magyar országgyűlési választásokra vonatkozó pár másodperces rész 1:00-nál kezdődik.

PestiSracok facebook image

Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu; Fotó: MTI/CEU/Végel Dániel

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!