Pesti Srácok

Nagyot veszített piaci tőkeértékéből a Facebook anyavállalata

Nagyot veszített piaci tőkeértékéből a Facebook anyavállalata

Nagyot gyengült a Facebook anyavállalata, a Meta Platforms részvénye a csütörtöki tőzsdei kereskedelemben egyebek mellett a piaci várakozásoktól elmaradó éves előrejelzése miatt, és azért, mert történetében először csökkent negyedéves bázison az aktív felhasználók száma. A nap végére a piaci tőkeérték csökkenése a legnagyobb lehet, amit amerikai vállalat valaha elszenvedett.

A Facebook anyavállalata, a Meta Platforms részvénye huszonhat százalékos veszteséget szenvedett el a csütörtöki tőzsdei forgalomban, piaci tőkeértéke így több mint kétszázmilliárd dollárral csökkent. Az árfolyamesés magával rántotta az egész technológiai szektort is. A piaci zárás előtt bő két órával a technológiai részvényekkel súlyos Nasdaq Composite index 2,6 százalékos veszteségben járt. Az index január folyamán tíz százalékot veszített, ami a legnagyobb csökkenése a koronavírus-válság elején bekövetkezett piaci összeomlás, 2020 márciusa óta. Az úgynevezett FAANG csoport, vagyis a Facebook, az Amazon, az Apple, a Netflix és a Google anyavállalata, az Alphabet cégek együtt már négyszázmilliárd dollárt veszítettek el piaci tőkeértékükből az év elején.

A Meta részvényének esését egyrészt a Facebook várakozáson aluli negyedéves eredménye váltotta ki, de sokkal inkább tulajdonítható az idei évre megfogalmazott borús előrejelzésnek. Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója a kilátások romlását részben az erősödő konkurenciának, ezen belül is a TikToknak tulajdonította, valamint az Apple szigorításának a személyes adatok kezelésében. A Meta negyedik negyedévi jelentésében az első alkalommal számolt be aktív felhasználói számának csökkenéséről az előző negyedévihez képest.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Michael Reynolds

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.