Pesti Srácok

Oroszok helyett egymásnak estek élő adásban az ukránok (Videó!)

Megszokhattuk, hogy a kijevi parlamentben a hevesebb politikai viták rendezésének legjobb módjaként az ököljogra tekintenek a képviselők, de a háború szélén álló országban ezúttal egy tévéműsorban mentek egymásnak az ukránok éppen azért, mert nem tudtak dűlőre jutni az aktuális helyzet értékelésében.

Elszabadultak az indulatok a Szabad szó című élő adásában, amikor egy oroszbarát politikust kérdeztek éppen. A műsorban amúgy jeles személyiségek, a volt ukrán elnök Petro Porosenko, és Arneszij Jatszenyuk volt ukrán miniszterelnök is részt vettek. A vita épp ott tartott, hogy vajon gyilkos és bűnöző-e Vlagyimir Putyin orosz elnök? Jatszenyuk ezt a kérdést szegezte épp az oroszbarát politikusnak, Nesztor Sufricsnak, aki kitérő választ adott - azt mondta, ezt az ukrán hatóságok dolga eldönteni - amikor az egyik újságírónál, Jurij Butuzovnál elpattant a húr, és pofon vágta Sufricsot. A politikus persze felpattant, és visszaütött, komoly bunyó kerekedett a dologból, az újságíró végül földre vitte ellenfelét és fojtófogással lenn is tartotta, a személyzet és a stúdióvendégek szeme láttára.

Az összeakaszkodott ellenfeleket többször is próbálták szétválasztani, míg végül sikerült a békét helyreállítani a stúdióban. Az indulatokat magyarázza, hogy a helyzet egyre feszültebb Ukrajna és Oroszország között, az ukránok és a nyugati szövetségesek szerint Putyin nem tett le inváziós terveiről, és a katonai akció hamarosan megindul. Boris Johnson brit kormányfő például a BBC mai adásában azt jelentette ki: a második világháború óta a legnagyobb katonai összecsapás robbanhat ki Európában.

Forrás: blikk.hu;

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!