Pesti Srácok

Ötödikes diáklányokkal szállásoltak el „nem bináris” férfiakat Kaliforniában

Ötödikes diáklányokkal szállásoltak el „nem bináris” férfiakat Kaliforniában

Ötödik osztályos lányokkal egy szobában szállásoltak el férfiakat egy kaliforniai diáktáborban. Az állam szabályai szerint ugyanis a szállásadás során azt kell figyelembe venni, hogy miként „azonosulnak” a táborozók, így kerülhettek a „nem bináris” felnőtt férfiak kislányok szobájába.

– mondta a tábor igazgatóhelyettese. A kaliforniai Los Alamitosban található Weaver Általános Iskola diákjainak szülei felháborodtak a Los Alamitos Egyesített Iskolai Kerületre, miután megtudták, hogy a KTLA tévécsatorna tudósítása szerint a nem bináris biológiai férfi tanácsadóknak megengedték, hogy ötödikes lányokkal együtt aludjanak kabinokban egy iskolai szervezésű tudományos táborban San Bernardino megyében. A szülők azt állítják, hogy a fiatal lányok elmondták nekik, hogy a Camp Pali táborban néhány biológiai férfi tanácsadó, akik „they/them” névmást használnak, három éjszakát töltöttek az iskolai kiránduláson a lánygyerekekkel közös kabinokban aludva – írta a 888.hu a The Post Millenial alapján.

PestiSracok facebook image

– nyilatkozta az aggódó szülő, Suzy Johnson a KTLA szerint. Egy másik szülő, Rachel Sandoval azt mondta, hogy kapcsolatba lépett az iskolával, és megkérdezte, meg tudják-e erősíteni, hogy nem egy férfi aludt a fiatal lányokkal egy kabinban. Az iskola tisztviselői „nem tudták ezt megerősíteni”. Emmi Tiege, a Camp Pali igazgatóhelyettese közleményben tudatta:

Az iskolakörzet szóvivője a KTLA-nak elmondta, hogy az adminisztráció minden panaszt komolyan vesz, és jelenleg is vizsgálják az esetet. A szülők azt mondták, remélik, hogy másokat is tájékoztatnak a tábor szálláspolitikájáról, hogy saját családjuk számára is tudjanak döntést hozni.

– mondta Johnson.

Forrás: 888.hu; Fotó: Getty Images

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!