Pesti Srácok

Terrorizálta a munkatársait Biden tudományos tanácsadója

Terrorizálta a munkatársait Biden tudományos tanácsadója

Lemondott Eric Lander, Joe Biden amerikai elnök vezető tudományos tanácsadója, miután a Fehér Ház megerősítette a belső vizsgálat eredményét, miszerint hiteles bizonyítékok vannak arra, hogy durván, lekezelően bánt munkatársaival – jelentették kedden hírügynökségek. A vizsgálat, amely munkahelyi panasz nyomán indult, megállapította, hogy Lander, a tudományos és technológiai politikáért felelős hivatal igazgatója terrorizálta a munkatársait.

A Fehér Ház megrovásban részesítette Landert. Az elnök hivatala hétfőn még azt jelezte, hogy a tanácsadó megtarthatja posztját, annak ellenére, hogy a beiktatásakor Biden arra tett ígéretet, hogy kormányzata tisztségviselőitől őszinteséget és tisztességet vár el, és azonnali hatállyal meneszti azokat, akik tiszteletlenül bánnak másokkal. Hétfőn este azonban Jen Psaki, a Fehér Ház szóvivője közölte: Biden elfogadta Lander lemondását.

– idézett az amerikai sajtó Lander lemondó leveléből. Mint írta, a közös célok elérésére akarta rábírni magát és munkatársait is, és eközben durva bírálatokkal is élt. Úgy fogalmazott, hogy időnként az általa mondottak túlléptek az illedelmesség határán és férfiakkal és nőkkel szemben is tiszteletlen, illetve lekezelő volt. Lander hozzátette, hogy e-mail-üzenetben is bocsánatot kért munkatársaitól.

PestiSracok facebook image

Az AP amerikai hírügynökség emlékeztetett arra, hogy Lander szenátusi meghallgatása tavaly sokáig húzódott, részben azért, mert a szenátorok több információt akartak kapni a szexuális visszaélésekért már elítélt, majd szexuális visszaélésekkel és emberkereskedelemmel gyanúsított - és a börtönben öngyilkosságot elkövetett - Jeffrey Epstein üzletemberhez fűződő kapcsolatairól. A meghallgatáson Lander bocsánatot kért az egyik, 2016-ban megjelent cikkéért, amelyben két női tudós munkáját szólta le.

Forrás: MTI; Fotó: blog.comtechworld.net

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!