Pesti Srácok

A baloldal szemet hunyt a befutó helyen indított jelöltjük náci karlendítése fölött

A baloldal szemet hunyt a befutó helyen indított jelöltjük náci karlendítése fölött

Ők nem határolódnak el. A baloldal vezető politikusai még csak rosszalló nyilatkozatokat sem tettek arról, hogy a közös listájuk biztos befutó helyén induló Z. Kárpát Dániel náci módra tisztelgett. A Jobbik-alelnök gyűlöletkeltő megnyilvánulása kapcsán még egy tengerentúli zsidó lap is írt a Jobbikban továbbra is aktuális problémát jelentő antiszemitizmusról.

Bár még Amerikában is feltűnést keltett, hogy a magyar baloldal közös listája 9. helyén szereplő Z. Kárpát Dánielről – a Jobbik jelenlegi alelnökéről – karlendítős videó került elő, ám a szivárványkoalíció tagjai még csak a nyilatkozatok szintjén sem ítélték el az antiszemita megnyilvánulást – írja a Magyar Nemzet. A Mediaworks Hírcentrum számos baloldali politikust keresett az ügyben, akik közül a legmarkánsabb kijelentést Niedermüller Péter, Erzsébetváros DK-s polgármestere tette, ám még ő is rendkívül óvatosan fogalmazott:

Többen a pártjuk sajtóosztályához utalták a Mediaworks Hírcentrumot, így például Brenner Koloman, az Országgyűlés jobbikos alelnöke, Ungár Péter LMP-s honatya és Kerpel-Fronius Gábor (Momentum) főpolgármester-helyettes. A szivárványkoalíció Budapest 13-as számú választókerületének jelöltje kampánytelefonját felvevő hölgy pedig azt mondta, nem garantálja, hogy Vajda Zoltán visszahívja a Mediaworks Hírcenrumát, miután megtudta, hogy a politikust Z. Kárpát náci karlendítésével kapcsolatban keresik. A baloldali vezető politikusok többsége egyáltalán nem reagált a Z. Kárpát karlendítős ügyével kapcsolatos megkeresésre.Így nem lehetett megtudni, hogy mit gondol az esetről Márki-Zay Péter, a szivárványkoalíció miniszterelnök-jelöltje, Donáth Anna, a Momentum elnöke, Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke, Kanász-Nagy Máté, az LMP társelnöke, valamint a Gyurcsány-koalíció listáján előkelő helyen szereplő Gréczy Zsolt.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!