Pesti Srácok

A budapestiek pénzéből él áloméletet New Yorki-i luxuslakásban Karácsony kamutanácsadója (Fotók!)

A budapestiek pénzéből él áloméletet New Yorki-i luxuslakásban Karácsony kamutanácsadója (Fotók!)

Havi szinten közel egymillió forint közpénzzel járul hozzá a főváros Karácsony Gergely barátja, Korányi Dávid kamutanácsadó New York-i luxuséletéhez, aki nagy ritkán „kiruccan” ugyan Magyarországra, amúgy Amerikában éli a gondtalan milliomosok áloméletét. A speciális angoltudással bíró főpolgármestert olykor tolmácsként kisegítő Korányi New York egyik legelegánsabb negyedében, egy luxus-felhőkarcolóban lakik: a Metropol információi szerint egy olyan penthouse-lakásban, amelynek a bérleti díja havi minimum hatezeregyszáz dollár, vagyis közel kétmillió forint.

Korányi a lehető legkényelmesebb életet éli, sokszor napokig ki sem jön a luxuslakásból, és nemegyszer el is dicsekedett már ezzel a közösségi médiában.

Politikai inasként szolgálta Bajnait

A Metropol felidézte, hogy Korányi Dávid is Gyurcsány-fióka: politikai karrierjét még Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége alatt kezdte az MSZP-ben, aztán Bajnai Gordon egyengette tovább a karrierjét. Afféle politikai inasként szolgálta Bajnait, aki még az ENSZ egyik közgyűlésére is magával vitte. Ott ült közvetlen mögötte.

PestiSracok facebook image
Áloméletet él közpénzből New Yorkban Karácsony embere. Fotók: Metropol

Mindezek után Karácsony Gergely vette át Korányi futtatását. Gyurcsány és Bajnai kérésére azonnal felvette a fővárosi tanácsadók kényelmes megélhetést biztosító listájára, akárcsak Dobrev Klára barátnőjét, az újságíró Kálmán Olgát. Korányi munkaszerződésében még azt sem írták elő, hogy ezért a pénzért mennyi időt kell Budapesten töltenie. Így maradt a kényelmes luxusélet New Yorkban, a nemrég épült ötvenöt emeletes felhőkarcolóban. Nem csoda, hogy Korányi, aki egy idő óta Karácsony Gergely személyes jó barátjának hívja magát, hetente legfeljebb egyszer-kétszer megy csak le az utcára.

Káprázatos panorámában gyönyörködhet a budapestiek pénzéből eltartott kamutanácsadó New York-ban. Fotó: Metropol

Karácsony tolmácsa

Karácsony Gergely nemrég magához rendelte Korányit a müncheni biztonságpolitikai konferenciára, ahol a főpolgármester ismét bebizonyította, hogy más résztvevőkkel ellentétben nem tud angolul. A videón látható és hallható, hogy Karácsony az egyetlen, aki mindig az anyanyelvén beszél, és állandóan fordítani kell neki – mindenki más angolul tárgyal.

Soros-szervezetek is pénzelik

Korányi, miközben ki sem nagyon mozdul a New York-i luxuslakásból, igazi álláshalmozó: a fővárosi havi egymilliós kamumegbízatás mellett jut még ideje számos más szervezetben is „dolgozni”. Ezek jelentős része Soros Györgyhöz köthető. A Pozsonyban székelő Globsecnél stratégiai tanácsadó, a szervezetet a Soros nevével fémjelzett Nyílt Társadalom Alapítvány támogatja. Energiadiplomáciai vezető munkatárs a szintén Soros által támogatott, Washingtonban székelő Atlantic Councilnál. Tagja az ECFR-nek, az European Council of Foreign Relations páneurópai agytrösztnek, amit a Soroshoz köthető Open Society Found alapított, és óraadó tanár volt azon a Johns Hopkins Egyetemen, ami igazi gyűjtőhelye a Soros-híveknek. Neve az ECR listáján a magyar tagok között együtt szerepel Soros György fiával, Alexszel, és persze nem meglepő az sem, hogy társai között ott találjuk Bajnai Gordon mellett Gyurcsány egyéb fiókáit, Ficsor Ádámot és Dessewffy Tibort is.

Forrás/fotók: Metropol

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.