Pesti Srácok

A magyar családszervezetek közös nyilatkozatban kérik, hogy vasárnap szavazzunk a békére

A magyar családszervezetek közös nyilatkozatban kérik, hogy vasárnap szavazzunk a békére

Közös nyilatkozatban fordultak a magyar választókhoz családszervezetek, amelyben a jelenlegi, vészterhes időkben arra kérik őket, hogy április harmadikán szavazzanak a békére, a biztonságos jövőre. A nyílt levélben egyúttal köszönetet mondanak a menekültek ellátásában részt vevők példás helytállásáért is.

– olvasható a Szent István Intézet Facebook-oldalán közzétett nyilatkozatban, amelyben a családszervezetek továbbá elismerésüket fejezték ki a magyar egyházak, a civil szervezetek, az önkéntesek és a kormányzat páratlan összefogása, jól koordinált együttműködése kapcsán, amellyel az elmúlt hónap során több mint 500 ezer háborús menekültnek – köztük időseknek, nőknek és gyerekeknek – tudtak közösen életmentő segítséget nyújtani.

PestiSracok facebook image

– húzták alá a nyilatkozatban.

Az öt szervezet (Ficsak – Fiatal Családosok Klubja, Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom, Magyar Asszonyok Érdekszövetsége, Nagycsaládosok Országos Egyesülete, Szent István Intézet) közös nyilatkozatához további szerveztek is csatlakoztak, mint a Civilút Alapítvány, a Családképző Fórum Egyesület, az ERGO Európai Regionális Szervezet, az Ígyírokén blog, a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége, a Magyar Női Unió, a Média a Családért Alapítvány, valamint a Ringató Alapítvány.

Forrás: Facebook; Fotó: Szent István Intézet

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!