Pesti Srácok

Az erdélyi magyarok körében kilencvenszázalékos a Fidesz-KDNP támogatottsága

Az erdélyi magyarok körében kilencvenszázalékos a Fidesz-KDNP támogatottsága

A SoDiSo Research hétfőn közölt közvélemény-kutatása szerint a magyar állampolgársággal is rendelkező erdélyi magyarok körében 90,8 százalékos a Fidesz-KDNP jelöltlista támogatottsága. Az ellenzéki pártok közös listája nem túl népszerű az erdélyiek körében, körülbelül 1,9 százalékra számíthatnak. A felmérésből az is kiderült, Márki-Zay Péterről nincsenek jó véleménnyel a határon túlon sem, Gyurcsány Ferenc pedig egyenesen a legelutasítottabb magyar politikus Erdélyben.

A felmérés készítői szerint a magyarországi kormánypártok 90,8 százalékos erdélyi támogatottsága megegyezik a négy évvel ezelőtt mért adattal. A felmérés szerint az ellenzéki pártok közös listája Erdélyben a szavazatok 1,9 százalékára számíthat, a válaszadók 7,3 százaléka még bizonytalan pártopciójában. A felmérésből kiderül, hogy Márki-Zay Pétert, az ellenzék miniszterelnök-jelöltjét a megkérdezettek 61,8 százaléka ismeri, és 7,6 százalék nyilatkozott úgy, hogy megbízik benne, 54,2 százalék pedig kedvezőtlen véleménnyel van róla. Gyurcsány Ferencnek, a DK elnökének lényegesen nagyobb az ismertsége. Őt a megkérdezettek 91,5 százaléka ismeri, de ő a legelutasítottabb magyarországi politikus Erdélyben. A megkérdezetteknek 81,6 százaléka nyilatkozta, hogy rossz a véleménye róla. A közvélemény-kutatás 2022. január 21. és február 17 között készült, 1309 fős véletlenszerű mintán, a hibahatár ? 2,8 százalékos.

Forrás: MTI ; Fotó Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Fokozódó nemzetközi helyzet, fokozódó hazaárulás

Vezércikk február 21.
Nehéz elképzelni, hogy zsinórban kétszer is nagy szerencsénk legyen a baloldal személyzeti politikájával. Előbb idevezényeltek egy hibbant, monomániás prédikátort, hogy legyőzze a Fideszt, majd amikor vele kudarcot vallottak, akkor a következő projektre kiválasztották azt a figurát, akinél betegebb pszichéjű nyomorultat elképzelni is nehéz. Magyar Péter varázsa már jó ideje kopik, a láncait letépő őrültre rá kellett küldeni a tartótisztjét is, hogy vigyázzon rá, most pedig a jelek szerint olyan hazaárulást hozott össze a deep state magyarországi irodája és az üdvöskéjük, hogy azt még egy kis időbe telik feldolgoznunk.