Pesti Srácok

Bohár Dániel: honnan lopták el a telefonszámomat?

Bohár Dániel: honnan lopták el a telefonszámomat?

Szintet lépett a Bajnai-féle DatAdat által gründolt Márki-Zay-kampány. Az offshore hátterű adathalász cég – amelynek egyik vezetője korábban azzal dicsekedett, hogy tucatnyi baloldali polgármester-jelölt kampányát vitték 2019-ben, akik mindegyikéből városvezető lett – most úgy tűnik, több százezer (vagy millió) telefonszámot szerezhetett meg a tulajdonosok hozzájárulása nélkül, hogy baloldali kampányüzenetekkel bombázhassa a gyanútlan választókat. Bohár Dániel kollégánk is érintett lett az adatlopási ügyben, aki erről közösségi oldalán számolt be.

Ahogy arról korábban már a PestiSrácok.hu is beszámolt, Márki-Zay Péter kampányát is támogathatja a Bajnai Gordonhoz köthető adathalász cégcsoport. Az egykori baloldali miniszterelnökhöz és titkosszolgálati miniszteréhez, Ficsor Ádámhoz köthető, offshore hátterű vállalkozás, a DatAdat sajtóinformációk szerint döntő szerepet játszott Márki-Zay Péter előválasztási sikerében. Az ezzel kapcsolatos veszélyekre portálunk csaknem egy évvel ezelőtt figyelmeztetett.

ÁLPROFILOK SEREGE

A választási kampány utolsó hetének kezdetén látott napvilágot az értesülés, amely szerint a DatAdat a közösségi médiában álprofilok valóságos seregével igyekszik befolyásolni a magyar választókat. Ahogy fogalmaznak: fejlesztenek egy szavazói személyiséget.

PestiSracok facebook image

– fejtette ki Patrick Frank, a DatAdat tájékoztatási igazgatója egy nyilvánosságra került beszélgetésen arról, miként végzi a választók profilozását Bajnai Gordonék adathalász cégcsoportja.

A NAGY TELEFONSZÁM-LOPÁS

A legújabb információk szerint sok százezer, vagy akár millió magyar választópolgár kaphatott olyan módon baloldali kampányüzeneteket, hogy a telefonszámukat ebből a célból nem osztották meg előzetesen senkivel. Ez viszont több tízmillió forintos tiltott kampányfinanszírozás gyanúját veti fel, hiszen a kiküldött üzeneteket nem a baloldali pártok büdzséjéből fizetik. Mindenesetre úgy látszik, hogy kiderült, miért utazott a hivatalos választási kampány kezdete előtt Márki-Zay Péter Londonba Bajnai Gordonhoz. A munkaebéd tárgya minden bizonnyal most kiderült...

Forrás: Bohár Dániel Facebook-oldala; Fotó: képernyőkép

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!