Pesti Srácok

Izsák Balázs: közös feladat részt venni a választásokon

Izsák Balázs: közös feladat részt venni a választásokon

Izsák Balázs szerint közös feladat részt venni a magyarországi parlamenti választásokon, és nemzeti érdekeinkre szavazni. A Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnöke a székely szabadság közelgő napja alkalmából kiadott hétfői közleményében tért ki erre. Kijelentette: a történelem elválaszthatatlanul összefonta magyarok és székelyek szabadságát.

Izsák Balázs felidézte: 1854-ben fenyegetésként időzítették március 10-ére a Makk-féle összeesküvés székely vértanúinak a kivégzését. Azt üzenték vele: így jár az, aki március 15-ét, a magyar szabadság napját felidézve újra fel akarja lobbantani a szabadságharc lángját. Izsák Balázs kijelentette: a 21. században a magyar szabadság intézményi garanciája a magyar állam.

– áll a közleményben. Felidézte: az SZNT számít Magyarországra a Székelyföld területi autonómiája kivívásáért folytatott békés küzdelemben. A nemzeti régiókért indított európai polgári kezdeményezés bejegyzéséért is közösen nyertek pert az Európai Unió bíróságán.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott. Az SZNT által a székely szabadság napjává nyilvánított március 10-én idén a sepsiszentgyörgyi turulszobor mellett tartanak szabadtéri megemlékezést, melyen Izsák Balázs is beszédet mond. Szintén Sepsiszentgyörgyön adják át az ünnep alkalmából az SZNT Gábor Áron-díját Erika Casajoana katalán politikusnak, akinek fontos szerepe volt abban, hogy Katalóniában is sokan támogatták aláírásukkal a nemzeti régiókért indított európai polgári kezdeményezést. Marosvásárhelyen idén nem szerveznek tömegrendezvényt a székely vértanúk kivégzésének évfordulóján. A Marosszéki Székely Tanács azt közölte: március 10-én hangosbemondóval felszerelt gépkocsi fogja közvetíteni az ünnep üzenetét a város utcáin.

Forrás: MTI ; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!