Pesti Srácok

Kincs: Magyarország védi és támogatja a gyermeket nevelő családokat

Kincs: Magyarország védi és támogatja a gyermeket nevelő családokat

Magyarország védi és támogatja a gyermeket nevelő családokat annak érdekében, hogy a gyermekek vállalása és nevelése pénzügyi nehézség helyett inkább kedvező anyagi helyzetet jelentsen – közölte a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (Kincs) szombaton az MTI-vel.

A KINCS azt írta, megjelent egy újabb kisfilmjük a magyar család- és népesedéspolitika eredményeiről. Mint közölték, a baloldali kormányok a családi adózásból kizárták az egy- és kétgyermekeseket, megszüntették az otthonteremtés rendszerét és lerövidítették a gyermekgondozási időszakot. Hozzátették: 2010-ben családbarát fordulat történt: azóta a magyar családok életszínvonala folyamatosan javul, amit jól mutat, hogy átlagosan duplájára nőtt a gyermekes családok egy főre jutó jövedelme. A családi adókedvezmény ma már egymillió családnak jelent havonta akár több tízezer forintos megtakarítást. A kétgyermekes családoknál 2016 után megduplázódott az összeg – jelezték. A Kincs szerint a családok otthonteremtési kedvezményét, a csok-ot már kétszázezer, az otthonfelújítási támogatást pedig több mint százezer család vette igénybe. Míg száz gyermekes családra 2010-ben még hetven, ma már 98 autó jut. A nagycsaládosok autóvásárlási kedvezményét pedig több mint 36 ezren igényelték – írták. A babaváró támogatást már több mint kétszázezer házaspár kapta meg, aminek köszönhetően 2019 júliusa után emelkedett az esküvők és a születések száma – sorolták az intézkedéseket.

– fogalmaztak a közleményben.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI ; Fotó: MTI/Nemes János

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!