Pesti Srácok

Nem tudott válaszolni a botrányával kapcsolatban Szilágyi György (Videó)

Nem tudott válaszolni a botrányával kapcsolatban Szilágyi György (Videó)

Portálunk is foglalkozott azzal, hogy a The Jewish Voice újabb antiszemita jobbikos politkus botrányát derítette ki. A lap arról ír, hogy az ellenzéki párt prominens politikusa, Szilágyi György beszédet mondott a neonáci Árja Testvériség védelmében. Az ügyben Bohár Dániel megpróbálta kérdőre vonni Szilágyit, aki ahelyett, hogy reagált volna a botrányra "jó munkát" kívánt kollégánknak.

Az amerikai neonáci börtöntöltelékekből álló Árja Testvériség (Aryan Army) nevű, számos bűncselekménnyel és gyilkossággal meggyanúsított bűnszervezet. A The Jewish Voice honlapjára feltöltött videó tanúsága szerint Szilágyi György azzal védte a skinhead frizurát és horogkeresztes tetoválást viselő bűnözők által vezetett csoportot, hogy az Aryan Army, azt ha mindenki tudná, soha nem volt náci jelkép, ez az amerikai börtönökben a fehéreknek a csoportosulása, ami ugyanúgy megvan a feketéknek is, ez egy érdekvédelmi szervezet. A jobbikos politikust Bohár Dániel próbálta volna az ügyről kérdezni, de eláruljuk: nem sok sikerrel. Szilágyi ugyanis végig hárít, „További jó munkát kíván” a riporternek, majd arra szólítja fel Bohárt, hogy kérjen bocsánatot Jakab Pétertől. Az nem derül ki, hogy miért.

Szilágyi nem mellesleg a Márki-Zay Péter baloldali miniszterelnök-jelölt vezette közös listán is előkelő helyen szerepel. Szilágyi György egyéni jelöltként is indul. A baloldal Budapest 14. számú választókerületében indítja a politikust. Ellenfele többek között a Fidesz-KDNP-s Dunai Mónika lesz – tette hozzá a Mandiner.

Forrás: Mandiner/Facebook; Fotó: Magyar Nemzet/Mirkó István

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!