Pesti Srácok

Pesti Riporter – Szakértő: Novák Katalin nőként, családanyaként és politikusként is nagyon fontos értékeket képvisel (Videó!)

Pesti Riporter – Szakértő: Novák Katalin nőként, családanyaként és politikusként is nagyon fontos értékeket képvisel (Videó!)

Novák Katalin lett Magyarország első női köztársasági elnöke. A témában Pócza István, a Batthyány Lajos Alapítvány programvezetője volt a vendégünk a csütörtöki Pesti Riporterben. A szakértő elmondta: sokan kritizálják, hogy nem közvetlenül választják a köztársasági elnököt, ám szerinte egy ilyen esetben is megválasztották volna Novák Katalint. Pócza István furcsa „eredménynek” találta, hogy Róna Pétert választotta jelöltnek az ellenzék, és arra is emlékeztetett, hogy az ellenzék volt az, amely annak idején azért támadta a kormányt, mert szerintük nem volt elég nő a fontos pozíciókban. A politikai szakértő szerint a köztársasági elnök az a személy, akinek a stabilitást kell biztosítani, és olyan idők jönnek, amikor egyre fontosabb lesz, hogy a politikusok értékeket képviseljenek. Novák Katalin nőként, családanyaként és politikusként is nagyon fontos értékeket képvisel – jelentette ki Pócza István.

A teljes adás itt megnézhető!

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.