Pesti Srácok

Válságban csak Orbánra lehet számítani a XXI. Század Intézet vezető elemzője szerint

Válságban csak Orbánra lehet számítani a XXI. Század Intézet vezető elemzője szerint

A XXI. Század Intézet elemzése szerint míg a baloldalra válsághelyzetben sem lehet számítani, belesodornák hazánkat az ukrajnai háborúba, addig az Orbán-kormány Magyarország békéjének és biztonságának megőrzésén dolgozik. Deák Dániel elemzésében rámutatott, hogy a miniszterelnök számos lokális és globális krízishelyzettel vette már fel sikeresen a küzdelmet az elmúlt években, válságkezelő politikája több esetben is iránymutatóvá vált Európában.

A „Válságban csak Orbánra lehet számítani” című a XXI. Század Intézet vezető elemzője, Deák Dániel által jegyzett elemzés szerint a 2008-as válságot félrekezelte Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök és az általa vezetett baloldal, és a mostani helyzetben is elbuktak.

- olvasható a dokumentumban.

PestiSracok facebook image

- áll az elemzésben.

Hozzátették, nem meglepő Orbán Viktor magabiztossága, hiszen a miniszterelnök számos lokális és globális krízishelyzettel vette már fel sikeresen a küzdelmet az elmúlt években, válságkezelő politikája több esetben is iránymutatóvá vált Európában. Példaként a gazdasági válság, a vörösiszap-katasztrófa, a 2013-as dunai árvíz, a migránsválság és a koronavírus-járvány kezelését említették.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!