Pesti Srácok

Volner Párt: a nyomozók vonják kérdőre Karácsony Gergelyt a zuglói parkolási korrupció miatt!

Volner Párt: a nyomozók vonják kérdőre Karácsony Gergelyt a zuglói parkolási korrupció miatt!

A Volner Párt azt kéri a nyomozó hatóságtól, hogy hallgassa meg és vonja kérdőre Karácsony Gergely főpolgármestert a zuglói parkolási korrupció ügyében – jelentette ki a párt elnöke kedden, sajtótájékoztatón, Budapesten.

Volner János azzal indokolta pártja kérését, hogy a parkolás üzemeltetéséről szóló önkormányzati döntés idején Karácsony Gergely volt Zugló polgármestere, és szavazatával nem utasította el a cég megbízásáról szóló határozatot.

– tette hozzá. A politikus azt mondta, hogy Karácsony Gergely polgármestersége idején a zuglói embereket több százmillió forinttal károsította meg a baloldal által működtetett parkolási maffia. Továbbá szerinte négy vezető szocialista politikus érintett az ügyben, akik a nyomozás adatai szerint pénzt fogadtak el a parkolást üzemeltető cégtől.

PestiSracok facebook image

– fűzte hozzá Volner János, aki szerint ebben a helyzetben Karácsony Gergelynek életében először felelősséget kell vállalnia a tetteiért. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a zuglói parkolási botrányban a baloldali fakenews-sajtó – elsősorban a telex.hu és a 444.hu – mindent elkövetett azért, hogy a parkolási botrányt fideszes politikusok nyakába varrja.

– mondta. Emlékeztetett arra, hogy ő derítette fel az ügyet, és a feljelentése alapján rendelte el a Nemzeti Nyomozó Iroda az ügyben a vizsgálatot. Kérdésre válaszolva Volner János úgy értékelt, hogy Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő, a baloldal zuglói képviselőjelöltje csak látszólag küzd a korrupció ellen, és mindent elkövet, hogy takargassa a baloldali korrupciót.

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!