Pesti Srácok

Európa egy hétig sem bírná ki orosz gáz nélkül Putyin szövetségese szerint

Európa egy hétig sem bírná ki orosz gáz nélkül Putyin szövetségese szerint

A Twitteren gúnyolódik Vlagyimir Putyin orosz elnök egyik legszorosabb szövetségese, Dmitrij Medvegyev, volt orosz elnök az Európai Bizottság döntésén, amivel lehetővé teszi, hogy az uniós tagállamok az orosz követeléseknek megfelelően rubelben is fizethessenek a gázért – szúrta ki a Mandiner.

Az oroszok már hetek óta fenyegetőznek vele, hogy amennyiben ez nem történik meg, akkor leállítják a „szerződésszegő” államokba irányuló gázszállításokat. Korábban többek között a magyar és a német kormány is kérte, hogy rubelben fizethessen a megkötött megállapodásokban szereplő euró helyett. Az oroszok így próbálják megőrizni a rubel értékét a dollárhoz vagy éppen az euróhoz viszonyítva, hiszen, ha az uniós tagállamoknak rubelben kell fizetniük a gázért, kénytelenek lesznek előbb rubelt vásárolni a pénzpiacokon.

Dmitrij Medvegyev, volt orosz elnök és kormányfő jelenleg az egyik legbefolyásosabb moszkvai hatalmi központ, a Biztonsági Tanács elnökhelyettese. A politikus most Twitter-üzenetében azt írta:

PestiSracok facebook image

Forrás: Twitter, Mandiner; Fotó: YouTube

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

Az Akta – Többségbe kerültek a migránsok Bécs több kerületében (Új oknyomozó videóműsor a PS-en!)

Ps TV 2023 július 31.
Égető témákkal, provokatív, szókimondó riportokkal rajtol a PestiSrácok.hu új oknyomozó riportműsora, Az Akta. A műsorban Füssy Angéla és Neugebauer Viktor nem kerülgetik a forró kását, hanem in medias res vágnak a téma sűrűjébe, garantáltan olyan ügyeket tárva az olvasók elé, amelyek sokunknak megemeli majd a vérnyomását... A riporter páros elsőként Bécs azon részébe látogatott, ami ma már sokkal inkább emlékeztet valamilyen arab ország külvárosára, mint az osztrák fővárosra. Az egykor nyüzsgő, színes, valóban multikulturális polisz lézengő, munkanélküli bevándorlók és drogterjesztő bandák tanyája lett, ahol nem üresen puffogtatott frázis, hogy fehér ember nem mer sötétedés után az utcára menni. Mindennapossá váltak az erőszakos bűncselekmények, a rendőrök egész nap cirkálnak és gyűjtik be az elkövetőket, de mi sem változik. Az agresszívan terjedő iszlám vallás mindeközben a keresztény értékeket fenyegeti. Vajon visszafordítható-e még a folyamat, vagy az elhibázott osztrák migrációs politika végképp megpecsételte a szebb időket látott világváros sorsát? Erre a kérdésre is kereste a választ Az Akta Wien–Favoritenben.