Pesti Srácok

Marek Kuchcinski: Megértjük a magyarokat, jobban, mint bárki más

Marek Kuchcinski: Megértjük a magyarokat, jobban, mint bárki más

Megértjük a magyarokat, jobban, mint bárki más – írta a V4 és a háború ügyében Marek Kuchcinski, a lengyel parlament alsóházi külügyi bizottságának elnöke, korábbi házelnöke Németh Zsoltnak címzett válaszlevelében, amelyet magyarra fordítva közölt a Mandiner.

Németh Zsolt, a magyar Országgyűlés külügyi bizottsági elnökének írása az Országút folyóiratban jelent meg, amiben komplex összefüggéseiben mutatta be a magyar nézőpontot a régió aktuális nemzetközi ügyeiben – ennek fordítását közölték egy vezető lengyel konzervatív lapban is. Mint a magyar külügyi bizottság elnöke fogalmazott, a magyar parlamenti többség külpolitikája egyszerre áll a nemzeti összetartozás, a jószomszédság, a magyar–lengyel barátság és az euroatlanti szövetség talaján, de időnként vitáink keletkeznek, nemcsak Kijevvel, hanem Varsóval vagy akár Washingtonnal is.

Németh Zsolt hozzátette, hogy Magyarország nem hadviselő fél, és nem is kíván azzá válni; nem küld katonát, nem szállít és nem enged át területén halált okozó fegyvert, továbbá érdekünk, hogy a háború mielőbb véget érjen, és úgy érjen véget, hogy az orosz fél nem éri el azokat a céljait, amelyekért a háborút indította, illetve egyedül az energetikai kapcsolatok teljes megszakítását nem tudjuk támogatni, mert a háborús helyzettel ellenkezne egy olyan intézkedés, amellyel több kárt okoznánk magunknak, mint az ellenséges hatalomnak – számolt be róla a Mandiner.

PestiSracok facebook image

– számolt be róla levelében Marek Kuchcinski.

– tette hozzá a lengyel politikus.

– írja Marek Kuchcinski, hozzátéve: Lengyelországnak és Magyarországnak közösen kell visszavernie a velünk szemben nem barátságos kormányok és közegek propagandatámadásait.

– zárta levelét a lengyel parlament alsóházi külügyi bizottságának elnöke.

Forrás: Mandiner; Fotó: Andrzej Lange/SE/EAST NEWS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!