Pesti Srácok

Köszönetet mondott a fideszes képviselőnőknek a jobbikos nemierőszak-botrány áldozata – Az ellenzék hallgat

Köszönetet mondott a fideszes képviselőnőknek a jobbikos nemierőszak-botrány áldozata – Az ellenzék hallgat

Szilágyi György, az áldozat élettársa a Facebookon osztotta meg párja köszönőlevelét. A 24 éves V. Anita azután állt a nyilvánosság elé, hogy a Fidesz új parlamenti frakciójának női tagjai közleményt adtak ki a botrányos nemierőszak-ügy kapcsán – olvasható a Borsonline cikkében. Az ellenzék mélyen hallgat az ügyben.

Mint portálunk megírta, több kormánypárti női politikus írta alá azt a közleményt, amelyben a Fidesz-frakció pártpolitikától függetlenül ítélte el a szexuális zaklatás minden formáját. Ebben elfogadhatatlannak nevezték azt is, hogy a Jobbik vezetése az áldozat védelme helyett csak azzal foglalkozik, miként mentse meg az elkövetőt a következményektől.

– írta a 14 fideszes képviselő. Szilágyi élettársa, V. Anita nyílt levélben köszönte meg a támogatást. Mint írja, miközben a sajátjai megkövezik, és őt hibáztatják, olyanok állnak ki mellette, akikkel nem ugyanazon a politikai oldalon áll. Mint azt a Bors kiderítette, az áldozatot időközben többször is megfenyegették, sőt, fizikai erőszakot is beígértek neki, ha a történtekről bárkinek bármit elmondana.

PestiSracok facebook image

– írta az áldozat.

Közleményt adott ki Földi István, a Jobbik politikusa, akiről azt írta a sajtó, hogy egy decemberi vidéki rendezvényen megpróbálta megerőszakolni Szilágyi György Jobbik-alelnök 24 éves élettársát. „Az elmúlt napokban egy olyan, eddig soha nem látott karaktergyilkos sajtóhadjárat indult meg személyem ellen, amire nehéz szavakat találnom. A kormánypárti propaganda teljes gépezete, minden ágyúja felénk fordult és megállás nélkül lőni kezdett, szokásosan a tények teljes figyelembevétele nélkül. Ez ugyanaz a gépezet, amely már több száz pert vesztett el, hiszen több száz esetben bizonyosodott be, hogy hazudtak” – írta a jobbikos politikus. Ezután úgy folytatja, megteszi a szükséges jogi lépéseket. „<...> elégtételt fogok venni minden hazugságért, jogi értelemben. Akik hazudtak, bűnhődni fognak. Akik hazudtak, fizetni fognak. Akik hazudtak, lebuknak. Tartozzon bármelyik oldalhoz. Mert az igazság mindig győz, és azért, amit ezek az emberek velem és a családommal, barátaimmal tettek, meg kell, hogy kapják méltó büntetésüket” – fogalmazott Földi.

Forrás: Szilágyi György Facebook-oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!