Pesti Srácok

Zelenszkij tanácsadója káromkodások közepette küldte a Nyugatot a fenébe

Zelenszkij tanácsadója káromkodások közepette küldte a Nyugatot a fenébe

Újabb diplomáciai bravúrt mutatott be Olekszij Aresztovics, az ukrán elnöki hivatal tanácsadója. A politikus nem válogatta meg a szavait, amikor káromkodások közepette üzent a nyugati vezetőknek, akik arra szólították fel Kijevet, hogy kezdje újra a tárgyalásokat az oroszokkal. A vulgáris fellépés azért is meglepő, mert Ukrajnának egyáltalán nem érdeke konfrontálódni a konfliktusban őt támogató hatalmakkal.

Aresztovics Mark Fejginnek adott interjújában dühösen, káromkodásokkal tarkítva beszélt egyes nyugat-európai és washingtoni felvetésekről, melyek azt tanácsolják Kijevnek, kezdjen párbeszédet az agresszor orosz vezetéssel. Nemrég ugyanennek a fontosságára hívta fel a figyelmet a tekintélyes The New York Times szerkesztőségi véleménycikke is – írja a Kárpáti Igaz Szó.

– fogalmazott az ukrán politikus. Aresztovics durva kifakadása azért is meglepő. mert Ukrajnának nem érdeke konfrontálódni az EU-val és a meghatározó nyugati vezetőkkel. Kijevnek nagy szüksége van továbbra is a külföldi fegyverszállítmányokra és még inkább a költségvetési hiány fedezésére. Mint az már több vezető politikustól is elhangzott, havonta ötmilliárd dollár külső finanszírozásra van szüksége Kijevnek, ami éves viszonylatban hatvanmilliárd dollárt jelent. Csak érzékeltetésül: az év elején az ukrán kabinet negyvenkétmilliárd dollár bevétellel számolt, de ezek a tervek mind dugába dőltek a háború kitörésével.

PestiSracok facebook image

Forrás, fotó: Kárpáti Igaz Szó;

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!