Pesti Srácok

Erdő Péter neve is felmerült a pápa lehetséges utódai között

Erdő Péter neve is felmerült a pápa lehetséges utódai között

Időről időre újra terítékre került a pápai utódlás kérdése. Az olasz sajtóban most egy lehetséges "kelet-európai pápa" nevét emlegetik, akiről úgy írnak, mint aki kivételes kompetenciával bír az egyházjog területén, a megfogalmazás sokak szerint Erdő Péter bíborosra utal.

Erdő Péter bíboros prímást mutatta be I. Ferenc pápa lehetséges utódai között sorozatában az Aktuell – számolt be a Hírklikk. A katolikus, egyházi kérdésekkel foglalkozó német portál cikke emlékeztetett rá, hogy Ferenc pápa egészsége romlik, és ezért megfigyelők egyre gyakrabban vetik fel a majdani lehetséges jelöltek kérdését. Az Aktuell rámutatott: az eddig felmerült nevek nyomán jogos a kérdés, hogy van-e legalább egy olyan lehetséges jelölt, aki eltér a Ferenc pápa által kívánatosnak tekintett vonaltól. Andrea Gagliarducci újságíró február 7-én egy interneten megjelent írásában egy „kelet-európai” pápa lehetőségét említette, „aki különleges kompetenciával bír az egyházjog területén” – emlékeztetett a portál. Gagliarducci ezt a személyt „egy VII. Pálnak” minősítette abban, hogy „új szellemi hagyományvonalat vázoljon fel”. A portál szerzője szerint nyilvánvaló, hogy az újságíró a némileg homályos leírással Erdő Péter magyar bíborosra gondolt.

Forrás: Hírklikk; Fotó: MTI/Mohai Balázs

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.