Pesti Srácok

Erre szavaztak – Az új szlovén kormány megszünteti az üzemanyagár-stopot

Erre szavaztak – Az új szlovén kormány megszünteti az üzemanyagár-stopot

Szlovéniában június 21-től megszűnik az üzemanyagár-stop – közölte Robert Golob szlovén kormányfő a szerdai sajtótájékoztatóján. A miniszterelnök kiemelte: az autópályákon kívüli töltőállomásokon rögzítik a kiskereskedői árrést, míg az autópályákon teljesen liberalizálják a díjszabást.

– mutatott rá Golob, hozzátéve, hogy ez azonban nem tükröződött a kiskereskedelmi árakban, mert Szlovéniában ez idő alatt eltérő árszabályozások voltak.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott. Jelezte: a kormány egyensúlyt akar teremteni a piacon, ahol "mindenki, az állam, a kiskereskedők és a fogyasztók is viselik a terhek egy részét".

Janez Janša volt kormányfő mandátumának lejárta előtt három hónapra rögzítette az üzemanyagok árát. A 95-ös benzin kiskereskedelmi árát 1,560 euróban, nagykereskedelmi árát 1,540 euróban, a gázolaj kiskereskedelmi árát 1,668 euróban, nagykereskedelmi árát 1,648 euróban határozta meg. A rendelet augusztus közepéig lett volna érvényben. Az új intézkedések nyomán a benzin keddi ára az autópályákon kívül 1,7 euróba, az autópályákon ennél 20 százalékkal többe került.

Matjaz Han gazdasági miniszter elmondta: a kormánynak gyorsan kellett cselekednie, mivel az üzemanyagárak mindenkit érintenek, és a jelenlegi szabályozás jelentős hiányt okoz az államnak.

– hangoztatta. Golob további intézkedéseket is bejelentett, amelyeket a kormány jövő héten tervez elfogadni. Sajtókonferenciáján az adókedvezményeket említette, valamint az élelmiszerek árának mérséklését. Július második felében pedig az energiaárakat korlátozó intézkedésekről döntenek.

– mondta Golob.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Varga György

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!