Pesti Srácok

Fideszes EP-képviselők: az EP baloldala megtámadta a rezsicsökkentés fenntarthatóságát

Fideszes EP-képviselők: az EP baloldala megtámadta a rezsicsökkentés fenntarthatóságát

Az Európai Parlament baloldala megtámadta a rezsicsökkentés fenntarthatóságát, miután két szakbizottsága kedden állásfoglalást fogadott el a fenntartható tevékenységeket tartalmazó taxonómiarendelet kiegészítése ellen, amelynek értelmében a testület az atomenergiát és a földgázt is kizárná a zöld beruházások köréből – mutatott rá sajtóközleményében Tóth Edina és Győri Enikő, a Fidesz uniós parlamenti (EP) képviselője.

A fideszes képviselők véleménye szerint az állásfoglalásról tartott szavazás eredménye "súlyos támadás a rezsicsökkentés fenntarthatósága ellen". Kiemelték, hogy a klímasemlegesség eléréséhez és a rezsiköltségek alacsonyan tartásához szükség van a nukleáris és a földgázalapú beruházásokra annak érdekében, hogy hosszú távon meg tudjuk őrizni az energiaellátás biztonságát és megfizethetőségét.

Tóth Edina a szakbizottsági szavazás után az MTI-nek adott nyilatkozatában hangsúlyozta: a szavazás eredménye "teljesen szembemegy a józan ésszel, elfogadhatatlan", mert a nukleáris energia és a földgáz nélkül teljesen reménytelen, hogy 2050-re Európa klímasemlegessé váljék; ezt a célt ezen energiaforrások nélkül nem lehet teljesíteni. Véleménye szerint az európai baloldal az egész unióban veszélybe akarja sodorni azt a védelmet, amelyet a rezsicsökkentés biztosít a polgároknak.

PestiSracok facebook image

– emelte ki Tóth Edina.

Győri Enikő a közleményben arra hívta fel a figyelmet, hogy "az EP baloldali többsége láthatóan ki akarja véreztetni az európai gazdaságot".

– emlékeztetett a képviselő.

– tette hozzá sajtóközleményében Győri Enikő.

Kedden az Európai Parlament Gazdasági és Monetáris Bizottsága (ECON) és a Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottság (ENVI) az ellen szavazott, hogy a nukleáris energia és a földgáz felkerüljön a környezeti szempontból fenntartható gazdasági tevékenységek listájára. Az állásfoglalásról a tervek szerint az EP legközelebbi, júliusi plenáris ülésén szavaznak a képviselők.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.