Pesti Srácok

Jámbor András a havi egymilliójából 180 ezret adományoz saját mozgalmának, de az óvodásoknak is jut háromezer

Jámbor András a havi egymilliójából 180 ezret adományoz saját mozgalmának, de az óvodásoknak is jut háromezer

Jámbor András igen bőkezűnek tartja magát: Facebook-oldalán el is dicsekedett, hogy kiknek adományozza el a fizetésének az egyharmadát. A baloldali politikus nem törődött az arányokkal: saját mozgalmának a keret felét adja, míg a hátrányos helyzetű óvodások háromezer forintot kapnak csak.

– írta Jámbor András. Rögtön utána elmondta, hogy ötvenezer forintot minden hónapban fel fog halmozni, a Szikra Mozgalom pedig a teljes összeg körülbelül felét fogja kapni. Tehát a baloldali politikus a durván egymilliós képviselői tiszteletdíjából 180 ezer forinttal támogatja meg a saját mozgalmát. A baloldali politikus emellett nagylelkű, háromezer forintos adománnyal támogatja meg a hátrányos helyzetű józsefvárosi óvodásokat segítő Hogy Vagy Egyesületet is.

PestiSracok facebook image

Forrás/Fotó: Jámbor András Facebook-oldala

Ajánljuk még

Kegyelemre várva: a Budaházy család és a terrorvád 14 éve

Exkluzív 2023 január 7.
A Hunnia-ügy tizenhét vádlottja közül hétnek adott kegyelmet a közelmúltban Novák Katalin köztársasági elnök. Tíznek nem, azaz esetükben a döntést elhalasztotta. Budaházy Györgynek, a 2006-os nemzeti ellenálás vezéralakjának az újév nem hozta el a szabadságot. A háromgyermekes gépészmérnök édesapa 2009 óta áll büntetőeljárás alatt, a legsúlyosabb terrorváddal olyan események miatt, amelyek a gyurcsányi rendőrterror idején történtek és amelyekben egyetlen ember haja szála sem görbült meg. Amikor Budaházyt először elvitték a rendőrök, a legkisebb lánya mindössze 3 éves volt. Három gyermek nőtt fel úgy, hogy az édesapa fontos helyzetekben, amikor szükség lett volna egy apára, nem lehetett mellettük. A PestiSrácok.hu exkluzív riportjában most ők, a családtagok mesélnek: Bernadett, a feleség, akinek össze kellett tartania a családot; Villő, akinek kisgyermek korában konkrétan nélkülöznie kellett az apát; Boglárka, az NB I-es röplabdázó, aki éveken át hiába nézett a lelátó felé, édesapja büszke tekintetét keresve; és Botond, aki a közös filmnézésekre, íjászatokra emlékezve merített erőt, amikor tizenévesen neki kellett lennie a férfinak a családban, az erőt tartani édesanyjában és húgaiban. A közgazdász feleség ma egy ügyvédi irodában dolgozik, a két nagyobb gyermek egyetemre jár, élsportoló, a legkisebb még gimnáziumba – minden nehézség ellenére olyan emberekké váltak, akikre édesapjuk büszke lehet.