Pesti Srácok

Katonai kötvényekkel húz hasznot a véres ukrajnai harcokból Soros szövetségese

Katonai kötvényekkel húz hasznot a véres ukrajnai harcokból Soros szövetségese

Soros György néhány napja még a civilizációnkat féltő írást tett közzé az orosz–ukrán háború kapcsán, ám az alapítványa által is támogatott ukrán szövetségese mégis katonai kötvények kereskedelmével nyerészkedik a véres harcokon, így nem érdeke a béke előmozdítása – mutatott rá a kontra.hu.

A kontra.hu kiemelte, hogy a Dragon Capital nevű brókercég 2000 óta van jelen Ukrajnában, és olyan erősen kötődik Soros György alapítványához, az Open Society-hez, hogy közösen hozták létre az Új Ukrajna Alapot (New Ukraine Fund) a Majdan-forradalom után, amelynek célja az ukrán vállalkozások támogatása volt. A cég vezetője egy Tomaš Fiala nevű cseh üzletember, aki nem mellesleg az ukrán Transparency International vezetőségében is jelen van, vagyis több szálon kötődik a spekuláns ukrán hálózatához. Fiala – Soroshoz hasonlóan – nem válogat az eszközökben, ha pénzszerzésről van szó, hiszen a cége idén katonai kötvények kereskedelmébe fogott, vagyis Soros ukrán szövetségese még véletlenül sem a béke előmozdításából, hanem épp a háborúból nyerészkedik.

Az ukrajnai Soros-birodalom zászlóshajójának számító Nemzetközi Újjászületés Alapítvány (International Renaissance Foundation) több mint harminc éve befolyásolja a politikai és gazdasági életet Ukrajnában. Soros azonban nem csak ezen az egy szervezeten keresztül avatkozik be az ukrán közéletbe és a gazdaságba.

A Soros-birodalomhoz tartozó ukrán üzletember

PestiSracok facebook image

A Tomaš Fiala tulajdonában álló Dragon Capital egy brókercég, amely az ukrán gazdaság több szektorába is keres befektetőket. A céget 2000-ben hozták létre, és – a bemutatkozása szerint – mára az egyik legnagyobb lett Ukrajnában. Nem csoda, hiszen olyan nemzetközi hátszéllel rendelkezik, amivel vélhetően nem sok másik a kelet-európai országban. A cég tulajdonosaként és vezérigazgatójaként tevékenykedő Fialáról a brókercéggel párhuzamosan a Transparency International Ukraine vezetőségének is a tagja. Vagyis miközben üzletemberként tevékenykedik, maga is az ukrán Soros-birodalom szerves része. Olyannyira, hogy a Dragon Capital a Soros Alapítvánnyal közösen hozta létre az Új Ukrajna Alapot (New Ukraine Fund) még 2015-ben. Az alap célja az volt, hogy az ukrán gazdaság számos ágazatába befektetéseket keressen, és "tőkével és vezetői támogatással" lássa el a cégeket a teljesítmény fokozása és a technológiák fejlesztése érdekében. Az URF fő befektetési tanácsadója a Soros Fund Management LLC, amely számos, kizárólag a Soros család ügyfelei számára kezelt magánbefektetési alap tanácsadója.

Katonai kötvények

De Sorosra és embereire jellemző módon, Ukrajnában sem válogatnak az eszközökben, ha pénzszerzésről van szó; megragadnak minden lehetőséget, a Soros ukrán szövetségesének számító Dragon Capital ugyanis az idén katonai kötvények kereskedelmébe fogott. Rajtuk keresztül vehetünk 2022–2023-ban lejáró kötvényeket hrivnyában tíz százalék fölötti, dollárban 3,7 százalék euróban 2,5 százalékos hozamokkal. A kötvényeket az ukrán állam bocsátja ki, de a Dragon mint széles nemzetközi és erős amerikai kapcsolatokkal rendelkező alap hirdeti és árulja ezeket az értékpapírokat. Ez pedig nyilvánvalóan nem a békét, hanem éppen a háborút és – bár egy agresszorral szembeni, de mégiscsak – az erőszakos ellenállást hivatott támogatni. Az általuk 2010-ben alapított Europe Virgin Fund nevű szervezetben az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank, a Svájci Befektetési Alap a Feltörekvő Piacokra nevű szervezet, a Fekete-tengeri Kereskedelmi és Fejlesztési Bank is érdekelt, és együtt is alapították mintegy ötvenhét millió dollárból. Vagyis Soros hiába ír látszólag rémült cikket a harmadik világháborúról és a civilizációnk végéről, amikor az ukrajnai emberei épp a háborún nyerészkednek.

Forrás/Fotó: kontra.hu

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Jól ismert figura az alvilágban a választási irodánál parádézó egyik nehézfiú

Magyar ugar 2016 február 24.
A Nemzeti Választási Irodánál kedden balhézó és a szocialista Nyakó István népszavazási kezdeményezését megakadályozó nehézfiúk közül egyikük, Krakovszky Tibor kiváló kapcsolatokat ápolt a hírhedt Koszi-klán bűnbandával – értesült a PestiSrácok.hu. „Tibike” információink szerint korábban a diósdi kettős gyilkosságban is érintett banda egyik tagja mellett testőri feladatokat látott el, ráadásul - a közösségi portálon korábban még megtalálható - egyik fotóján együtt is pózolt a bűnszervezet tagjával.