Pesti Srácok

Szijjártó: tízmillió forintnyi segélyt ajánlott fel Magyarország a terrortámadást ért katolikus közösségnek Nigériában

Szijjártó: tízmillió forintnyi segélyt ajánlott fel Magyarország a terrortámadást ért katolikus közösségnek Nigériában

Magyarország elítéli a nigériai Owo városában történt terrortámadást és tízmillió forintos gyorssegélyt ajánlott fel a tragédiában érintett katolikus közösség mielőbbi talpra állásához – közölte Szijjártó Péter, a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn, a Facebook-oldalán.

Szijjártó Péter azt írta: pünkösdhétfőn sajnos újra megállapítható, hogy a mai napig a kereszténység a világ legüldözöttebb vallása, aminek borzalmas példája a nigériai Owo városában elkövetett terrortámadás, amelyben vasárnap legalább ötven, pünkösdöt ünneplő katolikus hívet gyilkoltak meg. Hozzátette:

A miniszter tudatta: a Hungary Helps programban Magyarország azonnali, tízmillió forintos felajánlást küld az Ondói Római Katolikus Egyházmegyének, amelyet a kenyérkereső nélkül maradt családtagok, árvák ellátására és kórházi kezelésekre fordítanak majd. Szijjártó Péter hangsúlyozta: Magyarország a legmélyebben elítéli a Xavéri Szent Ferenc-templomban történt támadást, amely ismét bebizonyította, hogy mára a keresztény közösségek váltak a terrorszervezetek kiemelt célpontjává. Úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Forrás/Fotó: Szijjártó Péter Facebook-oldala

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.