Pesti Srácok

Több mint két kiló kábítószert találtak a rendőrök egy luxusautóban

Több mint két kiló kábítószert találtak a rendőrök egy luxusautóban

Augusztusban két autókereskedő Győrben jelentős mennyiségű kábítószert vett át valakitől. A csomagot másnap Nagykanizsára vitték, ahol egy autómosó parkolójában találkoztak megbízójukkal. A helyszínre ekkor rendőrök érkeztek, akik a luxusautóban több mint 2,3 kilogramm fehér port találtak. Kábítószer-kereskedelem miatt emeltek vádat a három férfi ellen – közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője kedden.

Pirger Csaba közölte: egy 28 éves és egy 38 éves tatabányai férfi autókereskedéssel foglalkozott; mindenhova együtt mentek, együtt üzleteltek. Mindketten drogfogyasztók, a fiatalabb férfi egy győri ismerősétől vásárolt többször marihuánát és speedet. Régi ismerősük egy 38 éves, Nagykanizsán élő férfi, aki kábítószert árult. Tavaly nyáron – mivel megszűnt a korábbi beszerzési lehetősége – az elsőrendű vádlott segítséget ajánlott neki a vásárlásban. Augusztusban a két autókereskedő Győrben jelentős mennyiségű kábítószert vett át valakitől. A csomagot másnap Nagykanizsára vitték, ahol egy autómosó parkolójában találkoztak megbízójukkal. A helyszínre ekkor rendőrök érkeztek, akik a luxusautóban több mint 2,3 kilogramm fehér port találtak. A több millió forint értékű drog hatóanyagtartalma csaknem háromszorosa a különösen jelentős mennyiség alsó határának. A vádirat szerint két hónappal korábban a tatabányai rendőrök egy közúti ellenőrzéskor kábítószert és a csomagolásához, feldolgozásához szükséges eszközöket találtak ugyanabban az autóban. A főügyészség társtettesként, jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt emelt vádat a három férfi ellen. A Nagykanizsán élő férfinak azért is felelnie kell, mert úgy használta nagy értékű motorját, hogy a járművezetéstől tavaly júniusban egy évre eltiltották.

Forrás: MTI; Fotó: police.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!