Pesti Srácok

A kormány ismét hangsúlyozza: mindenki részesül a rezsicsökkentésből, csak a túlfogyasztók fizetik piaci áron a különbözetet

A kormány ismét hangsúlyozza: mindenki részesül a rezsicsökkentésből, csak a túlfogyasztók fizetik piaci áron a különbözetet

A rezsicsökkentés mindenkinek fennmarad az átlagfogyasztás mértékéig – emelte ki a kormány csütörtökön a kormányzati honlapon. Azt írták: az átlagfogyasztásig továbbra is mindenki havi 159 ezer forintot spórolhat meg a rezsicsökkentéssel, csak az átlagon felüli többletfogyasztás után kell piaci árat fizetni.

– hangsúlyozták, hozzátéve: egy év alatt az áram ára több mint ötszörösére, a gáz ára több mint hatszorosára emelkedett, és az áremelkedés tovább folytatódik.

PestiSracok facebook image

– közölték.

Egy átlagfogyasztó – mint ismertették – ma havonta 7750 forintot fizet az áramért; ez a rezsicsökkentés nélkül 50 833 forint lenne. Az átlagos gázfogyasztás havi díja most 15 833 forint; ez a rezsicsökkentés nélkül 131 444 forint lenne. Az átlagfogyasztásig a jövőben is mindenki havi mintegy 159 ezer forintot – évi 1,9 millió forintot – spórolhat meg a rezsicsökkentéssel. Áramellátásban 5,6 millió fogyasztóból 4,2 millió átlagfogyasztású vagy az alatti. Gázellátásban 3,5 millió fogyasztóból 2,6 millió átlagfogyasztású vagy az alatti – írták, megjegyezve: azoknak a nagy része is, akik túl vannak a sávhatáron, "igen közel" vannak az átlaghoz, "tehát kis odafigyeléssel" a sávhatár alatt maradhatnak.

– írta a kormany.hu.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Sóki Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!