Pesti Srácok

A román sovinizmus győzelme: le kell állítani a Csíki Csipsz gyártását

A román sovinizmus győzelme: le kell állítani a Csíki Csipsz gyártását

Mivel nekünk van saját történelmünk nehéz átérezni azoknak a nemzeteknek a frusztráltságát, akik nincsenek ilyen szerencsés helyzetben, így mindössze a gyógypedagógia eszközeivel tudjuk értelmezni azt mikor egyik-másik szomszédunk azon sértődik meg, ha valaki a nevén nevezi a dolgokat. Most a románok rágtak be azon, hogy a Csíki Csipsz készítői Székelyföldet jelölték meg a gyártás helyszíneként, ezért a hatóságok le is tiltották a termék előállítását.

A Csíki Sör Manufaktúra korábban a Facebook-oldalán tudatta a hírt, miszerint a román hatóság június 9-én leállíttatta a Csíki Csipsz termékek gyártását és forgalmazását, mert 33 termék csomagolásán a gyártás helyszíneként a Székelyföld megnevezés szerepel. A bírósági pert a magyar nyelv- és szimbólumhasználat miatt Dan Tanasa román szélsőjobboldali aktivista indította, aki később azt is elérte, hogy az igazságszolgáltatás kötelezze a Csíki Sört is palackozó csíkszentsimoni gyárat, hogy a származási helyként Székelyföld helyett Romániát tüntesse fel a csipszek csomagolásán. A csipszet gyártó cég akkor közleményében a következőt írta:

A sértődött román hatóságok döntése azonban jogerőssé vált a Hargita Megyei Törvényszéken. Az aktivista július 28-án a közösségi médiában reagált a történtekre.

PestiSracok facebook image

– idézi az aktivista posztját az Maszol.ro.

Forrás: Maszol.ro

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!