Pesti Srácok

Hatalmasat kamuzott Soproni Tamás, de a momentumos arcbőr mindent kibír

Hatalmasat kamuzott Soproni Tamás, de a momentumos arcbőr mindent kibír

A belváros fideszes vezetésének ötletével kérkedik Soproni Tamás, a VI. kerület momentumos polgármestere - szúrta ki a Magyar Nemzet. Soproni Facebook-bejegyzésben villog, állítva, hogy a fővárosi kerületek közül elsőként ők szabályozták az airbnb-s lakáskiadást, így csak olyan házban lehet majd magánszálláshelyet üzemeltetni, amelyben a lakók erre engedélyt adnak. Csakhogy a kormánypárti vezetésű belváros önkormányzata már 2 évvel ezelőtt helyi szabályozást vezetett be az airbnb-s lakáskiadásra, ők valóban az elsők között. Szentgyörgyvölgyi Péter polgármester akkor sokat is nyilatkozott erről.

-írta közösségi oldalán a keddi közgyűlés kapcsán Soproni Tamás.

A Magyar Nemzet cikkében emlékeztet, hogy két évvel ezelőtt Szentgyörgyvölgyi Péter, a Belváros fideszes polgármestere nekik nyilatkozva elmondta, hogy önkormányzati hatáskörben az elsők között ők alkottak az airbnb-s lakáskiadásra vonatozóan helyi szabályozást, amely a társasházi közösségek érdekeinek, igényeinek érvényesítésre adott lehetőséget.

A Magyar Nemzet megkereste Soproni Tamás bejegyzésével kapcsolatban a Belváros önkormányzatát, ahol megerősítették, hogy először az V. kerület rendezte a kerületek közül az airbnb-s lakáskiadásról a helyi szabályozást, sőt azt is elárulták, hogy még csak nem is véletlen a valótlan állítás a VI. kerület polgármesterétől.

PestiSracok facebook image

Soproni Tamás ugyanis egy hónapja maga kereste meg Szentgyörgyvölgyi Pétert, hogy tájékoztatást kérjen az V. kerületi gyakorlatról.

A Belváros önkormányzata tájékoztatott arról is, hogy rendeletük nemcsak előbb született meg, így elsőként ők szabályozta az Airbnb-t, de részletesebb is, mint a VI. kerületé, mert ők arról is rendelkeztek, hogy legyen szó intézményi vagy lakóingatlanról, egy társasházban csak öt százalék lehet az Airbnb-re használt ingatlanok száma.

Vezető kép: Soproni Tamás/Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!