Pesti Srácok

Mit nem beszél az a német? – Palkovics László válasza Weber „energiakommunista” ötletére: nem rabolják ki gáztározóinkat!

Mit nem beszél az a német? – Palkovics László válasza Weber „energiakommunista” ötletére: nem rabolják ki gáztározóinkat!

Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke feltalálta a kommunizmust. Nem lepődünk meg rajta, hogy éppen egy németnek jut eszébe a képesség szerint szerzett javak (jelen esetben a gáztartalékok) szükségletek szerinti elosztása. Röviden: a magyar energiatározók kirablása – náluk ez történelmi hagyaték. Palkovics László azonban helyretette a fontoskodó politikust.

Weber úr ötletének lényege röviden az, hogy miután Putyin korlátozza a földgázszállítást Európába, emiatt pedig nehéz télre számíthatunk, kötelező érvényű mechanizmusokat kellene kidolgozni a tározókban lévő földgáz szolidáris felhasználásáról, hogy ne mindenki „csak magával törődjön”. Vagyis akinek van földgáza, attól el kell venni, hogy legyen annak is, akinek épp nincs. Szerinte ezért be kell vezetni a „kötelező érvényű energiaszolidaritást”, a tározókban lévő földgáz „szolidáris” felhasználását, hogy

Hozzátette: elfogadhatatlan lenne, ha a „szerencsés” tagországok feltöltött tározókkal, mások pedig energiahiánnyal sújtva vágnának neki az őszi-téli időszaknak.

PestiSracok facebook image
Két magyarfaló: az ultraliberális Guy Verhofstadt, és a háttérben az ultraliberális néppárti. Fotó: MTI/EPA/Patrick Seeger

Palkovics László tárcája, a Technológiai és Ipari Minisztérium reagált Manfred Weber vasárnapi, az EU-ba érkező földgáz „kötelező” beszerzéses és elosztásos ötletére, és az Orbán Viktor elleni támadására is.

– reagált az atv.hu megkeresésére a Palkovics László vezette Technológiai és Ipari Minisztérium. Weber azt is nyilatkozta az interjúban: „elege van” abból, hogy Orbán Viktortól függnek az EU-ban a külpolitikai és az olajembargós döntések. Erre azt írta:

Weber magyarellenéségében tehát közrejátszik, hogy hazánk nem támogatta megválasztását az Európai Bizottság elnöki posztjára, így az maradt, aki: hazájában megbukott, súlytalan politikus. Bár a tárcavezető úriember módján reagált a magyarok kifosztását célzó legújabb kísérletre, nekünk inkább Petőfi Sándor örökérvényű verse jut eszünkbe, és az ő szavaival kérdeznénk Weber urat:

Forrás: ATV; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!