Pesti Srácok

Molotov-koktélt dobtak a szegedi Fidesz-irodára

Molotov-koktélt dobtak a szegedi Fidesz-irodára

Csütörtökre virradóra betörték a szegedi Fidesz Victor Hugo utcai irodájának ablakát és Molotov-koktélt dobtak a helyiségbe, feltehetően azzal a szándékkal, hogy felgyújtsák azt. A rendőrség a belvárosban fogott el egy helyi férfit, akinek elszámoltatása jelenleg is folyamatban van – írja a Szegedma.hu. A szegedi Fidesz szerint "ez a szemmel látható következménye a Gyurcsány-párt folyamatos hergelésének". Arra szólították fel Gyurcsány Ferencet és pártját, hogy fejezzék be a folyamatos uszítást és hívják vissza a Lenin-fiúkat.

A szegedi Fidesz-iroda elleni támadásról több helyi portál is beszámolt. A hírt a Fidesz szegedi elnöke, Bartók Csaba is megerősítette, illetve a szegedi Fidesz közleményt is kiadott az ügyben.

– írják. Kiemelik, hogy a Fidesz-iroda egy munkahely, ahol férfiak, nők, családapák és családanyák dolgoznak. Nem engedhető meg, hogy a baloldal által felhergelt emberek erőszakhoz folyamodjanak és békés emberek hétköznapjait keserítsék meg. Senkitől sem várható el, hogy abban a rettegésben járjon dolgozni, hogy bármikor rátörhetik az ajtót vagy Molotov-koktélt dobhatnak rá. Emlékeztetnek arra is: nem ez az első eset, hogy támadás éri a szegedi irodát. A 2018-as országgyűlési választások éjszakáján "szintén a baloldal által hergelt" emberek törtek be és bántalmazták az ott dolgozókat.

PestiSracok facebook image

– fogalmaz a közlemény. A szegedi Fidesz tájékoztatása szerint a tűzesetben nem sérült meg senki és nem is égett ki az egész iroda, ám az csak a rendőrök gyorsaságának volt köszönhető. A párt szegedi országgyűlési képviselője, Mihálffy Béla a Szegedma.hu portálnak azt mondta: mivel irodájuk szomszédságában lakóépületek vannak, a politikai indíttatású támadásból komoly tragédia is lehetett volna.

– mondta Mihálffy Béla.

A rendőrség a police.hu portálon azt írja, 2022. július 28-án 4 óra 30 perc körül érkezett bejelentés arról, hogy Szeged belvárosában egy férfi betörte egy Victor Hugo utcai ingatlan ablakát és bemászott. A helyszínre érkező rendőrök megtalálták a férfit, aki idő közben Molotov-koktélt dobott el az épületben, amellyel tüzet okozott. A járőrök a tüzet eloltották, a 28 éves szegedi férfit elfogták és előállították.

A pártok közül elsőként a Jobbik ítélte el a történteket. Az általuk kiadott közlemény szerint "ez a megnyilvánulás és bűncselekmény elkövetése nem helyén való egyetlen demokráciában sem".

Vezető kép: Szegedma.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!