Pesti Srácok

Norvégiában sztrájkolnak az olaj- és gázipari dolgozók

null

Norvégiában sztrájkba lépett kedden az olaj- és gázipari dolgozók egy része, akik béremelést követelnek a magas infláció miatt.

A Lederne ágazati szakszervezeti szövetség fokozatosan terjeszti ki a sztrájkot, és ha szombatig nem születik megállapodás a kormány képviselőivel, akkor Norvégia napi gáztermelése már 25 százalékkal, olajtermelése pedig 15 százalékkal csökken. Más ágazati szakszervezetek már megállapodtak a kormánnyal a béremelésről. Norvégia az Európai Unió egyik legnagyobb gázkitermelője. A gáz ára Európában hétfőn a március óta legmagasabb szintre emelkedett. Kedden, a kereskedés első másfél órájának a végén, 9.30 perckor a jegyzés 166,6 eurón állt, ami 2,2 százalék drágulás a hétfői záróértékéhez viszonyítva.

Forrás: MTI; Fotó: ANP MAG/ANP via AFP

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.