Pesti Srácok

3,5 milliárddal károsították meg az államkasszát, lecsapott rájuk a NAV (Videó)

Mintegy 23 millió szál - kétmilliárd forint értékű - cigarettát találtak a pénzügyőrök a debreceni repülőtérnél négy kamionban és elfogták a csempészettel foglalkozó nemzetközi bűnszervezet magyar tagját - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.

Azt írták, hogy az autóalkatrészek közé rejtett szállítmányt a debreceni repülőtéren szúrta ki a NAV: a teherszállító gépen érkezett rakományt négy lengyel kamionra rakodták át. Ahogy a járművek elhagyták a repülőtér területét, a NAV munkatársai feltartóztatták a konvojt. Kiemelték, hogy az Egyesült Arab Emírségekben gyártott, Dubajból érkezett adózatlan cigaretta behozatalával a csempészek mintegy 3,5 milliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek.

A bűnszervezet négy, eddig azonosított tagja közül hárman külföldiek, a negyedik magyar állampolgár. A magyar férfit - aki a Dubajból érkezett csempészcigi továbbszállítását koordinálta Európába - éppen külföldi utazása előtt, egy debreceni szálloda recepcióján fogták el a NAV nyomozói. Az otthonában tartott kutatáson iratokat, elektronikus adatokat, továbbá az okozott kár megtérülésére hét nagy értékű luxusautót, több mint 300 millió forint értékű devizát és 49 karórát foglaltak le - írták.

Az Europol és az Eurojust bevonásával - nemzetközi bűnügyi együttműködésben - Ausztriában, Lengyelországban és Csehországban folytak kutatások - tették hozzá. A magyar állampolgárságú elkövetőt a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették, a bíróság pedig elrendelte letartóztatását. A három külföldi ellen nemzetközi elfogatóparancs van érvényben. A NAV bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt nyomoz, az elkövetők akár 20 évet is kaphatnak - áll a közleményben.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: NAV Facebook-oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!