Pesti Srácok

Ellenzékiek tüntettek Gyurcsány karanténba helyzéséért – Ebben még Kocsis Máté is egyetértett velük

Ritka az az eset, amikor teljes mértékben be tudunk állni egy baloldal által szervezett tüntetés mögé, de most erre is sor került. Egy kicsi, de annál dühösebb ellenzéki csoport ugyanis vasárnap azt követelte, hogy Gyurcsány Ferenc vonuljon "politikai karanténba". Úgy tűnik, ez talán az egyetlen politikai kérdés, amelyben a jobb- és a baloldal konszenzusra juthat. A kérdés már csak az, hogy a bukott miniszterelnök mostani "készülődős" bejegyzéseivel vajon szintén a távozására utal-e? A válasz sajnos valószínűleg az, hogy nem...

– idézte az "Ébredj Ellenzék! – Gyurcsány Ferit karanténba!" címmel meghirdetett ellenzéki tüntetés főszervezőjét, Juhász Bencét a HVG. A portál hozzátette, hogy a tüntetők vezetőjének igaza volt: kevesen is voltak, és Gyurcsány Ferenc visszavonulását célzó követelésük valóban nem tartozik az ellenzéki politika fősodrába. Egyébként a többi követeléssel már nem tértek el nagyon az ellenzéki mainstreamtől, mivel olyasmiket fogalmazott meg például, hogy "elegünk van Orbán önkényes hatalomgyakorlásából és tolvajlásából, elegünk van a kiszámíthatatlan törvényhozásból, a 200 ezer forintos tanári bérekből és a 3 milliós képviselő fizetésekből, elegünk van abból, hogy az ellenzék nem hiteles, nem megbízható".

Korábban egyébként úgy volt, hogy Puzsér Róbert publicista is felszólal a tüntetésen, ám végül visszamondta a szereplést. Juhászé mellett elhangzott még másik két beszéd is, de úgy tűnt, a rendezvény nem sokakat mozgatott meg. A tüntetést Kocsis Máté sem hagyta szó nélkül, és közösségi oldalán fejezte ki egyetértését az ellenzéki tüntetőkkel.

PestiSracok facebook image

– írta a Fidesz parlamenti frakcióvezetője.

Forrás: HVG; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!