Pesti Srácok

Semmi különös, csak a román hagyományok – Magyarbarát lett az Orbán Viktort fenyegető román milliárdos

Semmi különös, csak a román hagyományok – Magyarbarát lett az Orbán Viktort fenyegető román milliárdos

Emlékszünk arra, amikor a NATO romániai üzemanyag-tartalékának kifosztása után a román védelmi miniszter úgy nyilatkozott, hogy ez az amerikaiak hibája, mert nincsenek tisztában országa hagyományaival? Nos, újabb román népszokással szembesülhettünk: ezúttal az Orbán Viktort korábban "fejbeveréssel" fenyegető román milliárdos lett hirtelen magyarbarát. Ismerve szomszédaink átállási szokásait, ez annyit tesz, hogy bármi is történik, győzni fogunk.

A focimágnás Gigi Becali egy magyar játékvezető által befújt tizenegyes miatt „gondolta meg magát”, amelynek köszönhetően csapata továbbjutott a Konferencia-ligába. Ettől nyílt ki a hősünk szíve – írja a Főtér. A portálon emlékeztetnek: Gigi Becali, a FCSB (leánykori nevén Bukaresti Steaua) finanszírozója az elmúlt években sportot űzött a magyarellenes kijelentésekből. Ahogy fogalmaznak: „gyűlölködő nyilatkozatait már számon sem lehet tartani”. A román milliárdos egy hónappal ezelőtt még így ócsárolta a Sepsi OSK-t:

A napokban azonban változás történt, ugyanis Becali csapata bejutott a Konferencia-liga csoportkörébe, miután a visszavágón 3–1 arányú győzelmet aratott a norvég Viking otthonában, de nem akárhogyan. Tudni kell, hogy a bukaresti meccsen a norvégok nyertek 2–1-re, a tegnap esti mérkőzésen pedig a FCSB vezetett 2–1-re, egészen a 93. percig, és amikor már mindenki a hosszabbításokra készült, a magyar játékvezető, Bognár Tamás befújt egy tizenegyest a FCSB-nek, amit aztán Radunovic be is vágott – ez elég is volt a továbbjutáshoz. Hát ennyi kellett Giginek, hogy békét kössön a magyarokkal.

PestiSracok facebook image

– ujjongott az üzletember a Pro Arena műsorában.

Forrás: Főtér.ro; Fotó: blogsport.gsp.ro

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!